Hajzlové, skončíte na šibenici. Nemysli si, že nám utečeš, píší lidé ministru Stropnickému

21.12.2015 9:16

Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se vůbec nediví, že šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO) požádal o ochranku. V rozhovoru pro deník Blesk uvedl, že útok zápalnými lahvemi na jeho dům zdaleka nebyla ojedinělá záležitost. „Vy hajzlové, stejně všichni skončíte na šibenici,“ chodí prý nejenom jemu na mail. Za nejdrsnější výhrůžku považuje ministr obranu tu, která se dotkla jeho dětí.

Hajzlové, skončíte na šibenici. Nemysli si, že nám utečeš, píší lidé ministru Stropnickému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

K útoku na Stropnického dům došlo na začátku června. Z útoku policie podezřívala ruského studenta Igora Š., který byl v Ruské federaci několikrát trestán za organizaci protiputinovských neohlášených demonstrací. Případ není do dnešního dne uzavřen, dle Stropnického proto, že všechny důkazy jsou považovány za nepřímé, a tak je těžké někoho usvědčit. „Je to mrzuté zvlášť proto, že teď už se ví, že ten molotov byl funkční a bylo to připravené, aby to dům zapálilo,“ uvedl ministr obrany v rozhovoru pro deník Blesk.

Tamtéž konstatoval, že míra brutality je opravdu velká, a proto se nediví, že ministr financí Andrej Babiš požádal o ochranku. „Vždyť on některými věcmi, které dělá, šlape lidem na kuří oka. Přitom, jak se ukazuje, není vůbec těžké najít někoho, kdo vám začne vyhrožovat,“ míní Stropnický.

„Prakticky je normální, že dostáváme maily, kde stojí: Vy hajzlové, stejně všichni skončíte na šibenici. Chodí i klasická písmenka vystříhaná z novin,“ poodhalil Stropnický zákulisí vysoké politiky. Nejdrsnější výhrůžka, kterou ministr obrany dostal, se týkala jeho dětí. „Někdo si dal tu práci a ve starém časopise si našel, že mám tři dcery, tak nad každou udělal křížek a dopsal: Nemysli si, že nám utečeš, nebo tak něco,“ zavzpomínal Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

20:02 „Míšenci bývají hezcí lidé. Češi se bojí mísení kultur. Nová krev by jim prospěla,“ doporučovala u Drtinové novinářka Jezairiová

Novinářka Pavla Jezairiová byla hostem interview Daniely Drtinové na serveru DVTV.cz. Jezairiová se …