Hamáček: Rusové nám vyhodili i zástupce velvyslance. Musíme reagovat

19.04.2021 10:52 | Zprávy
autor: mp

Ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček předstoupil před kamery České televize a popsal, co se stane poté, co Česko nařídilo odjezd 18 ruským diplomatům - špionům, na což ruská strana reagovala vykázáním dvaceti českých diplomatů z Ruska. Orgány Ruské federace přikročily dokonce k vykázání zástupce českého velvyslance, což je něco, na co by Česko mělo ještě reagovat. Hamáček také přiznal, že teď je česká ambasáda v Moskvě prakticky paralyzována.

Hamáček: Rusové nám vyhodili i zástupce velvyslance. Musíme reagovat
Foto: Vysílání ČT 24
Popisek: Andrej Babiš a Jan Hamáček oznamují zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích

„Ta ambasáda je prakticky paralyzována. ... Je to obrovská rána,“ přiznal Hamáček.

Na ambasádě zůstal jen velvyslanec a zaměstnanci konzulárního úseku. Problém je podle Hamáčka v tom, že ruská strana počítá mezi české zaměstnance i ruské občany, kteří na české ambasádě v Moskvě pracují.

„Já chci ještě využít té situace a poděkovat všem těm pracovníkům za práci, kterou odvedli pro Českou republiku. Česká republika nic neprovedla. My jsme se stali obětí ruských operací. ... Já znovu říkám, že jsme za to nemohli, ale děkuji jim, že to berou tak, jak to berou,“ poděkoval ministr zahraničí a vnitra těm českým občanům, kteří musí Rusko opustit během pár hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…