Od bezpečnostních složek měli podle něj vládní politici dost věrohodných informací o zapojení ruských agentů na výbuchu munice v roce 2014, aby přistoupili k tak tvrdé akci vůči Moskvě. Jejich informace nezpochybnili ani členové příslušných parlamentních orgánů, kteří se mohli s materiálem seznámit.
V prezidentově vystoupení si každý našel to svoje, bohužel včetně Ruské federace, uvedl Hamáček. Připomněl, že Zeman nicméně souhlasil s vyhoštěním 18 ruských agentů z velvyslanectví v Praze. Zbytečný byl podle něj pokus vysvětlit v osmi minutách projevu velmi složitý případ. „Popravdě řečeno, největší radost z toho měli v Moskvě. Přidal k tomu druhou verzi, nevím proč to pan prezident řekl, České republice to moc nepomohlo,“ uvedl vicepremiér, který v době zveřejnění případu řídil ministerstvo zahraničí.
Připomněl, že vedle zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) existuje ještě neveřejný vyšetřovací spis policie, kde je důkazů o zapojení ruských agentů do ničivé exploze ve Vrběticích mnohem víc. Zdůraznil, že vláda má plnou důvěru v práci Nejvyššího státního zastupitelství, policejních složek i zpravodajských služeb. Pokud by jejich informace nebyly přesvědčivé, nepřistoupil by jako ministr zahraničí k tak bezprecedentní reakci vůči Rusku, zdůraznil.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: čtk