Hamáček nabádá hejtmany: Pokud požádáte o vyhlášení nouzového stavu, vláda vyhoví

12.02.2021 12:05

Vláda se dnes bude zabývat dalším postupem poté, co Sněmovna ve čtvrtek odmítla prodloužit nouzový stav. „Pokud by hejtmani požádali o vyhlášení nouzového stavu, vláda by vyhověla,“ oznámil v rozhovoru pro Radiožurnál vicepremiér a předseda vládní ČSSD Jan Hamáček. Že se opozice vládě vzepřela, kritizuje předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS), podle kterého si poslanci asi neuvědomují, co způsobili.

Hamáček nabádá hejtmany: Pokud požádáte o vyhlášení nouzového stavu, vláda vyhoví
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Pokud by skončil nouzový stav v neděli, a zatím to tak vypadá, tak by podobné opatření musela vyhlásit buď krajská hygienická stanice, nebo Ministerstvo zdravotnictví svým mimořádným opatřením, uvedl Hamáček. „Každopádně máme v plánu, aby opatření pokračovala, byť podle jiného zákona,“ doplnil.

Vláda má možnosti jak omezit pohyb lidi i nadále, i když to nebude nouzovým stavem. Omezení však nemohou být plošná, musí být cílená regionálně, a to je i případ aktuálně tří uzvařených okresů, kterými jsou Cheb, Trutnov a Sokolov.

Celý text ZDE

Nejprve se nyní sejde vláda, aby připravila opatření, která by měla platit od pondělka mimo nouzový stav. Poté vládu požádali o schůzku hejtmani. „Včera jsem se účastnil jednání Asociace krajů, tak jsem tu diskusi sledoval a musím říct, že můj dojem byl jednoznačně takový, že hejtmani jsou nepříjemně překvapeni, že nebyl prodloužen nouzový stav, protože pak samozřejmě pro ně vznikají obrovské komplikace. Uvidíme, s čím přijdou, a budeme to řešit,“ uvedl ministr vnitra.

Pokud nouzový stav v neděli skončí, znamená to, že se otevřou obchody a služby, pravděpodobně i  galerie, muzea, wellness centra, fitness centra, sportoviště a tak dále. Zbytek opatření s nějakými komplikacemi by podle Hamáčka bylo možné udržet i nadále. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …