Hamáček nalil spolustraníkům čistého vína: V letošních volbách hodně oslabíme, a bude to bolet

12.08.2018 7:30 | Zprávy
autor: mp

Jan Hamáček, předseda sociální demokracie a šéf hned dvou resortů ve vládě Andreje Babiše (ANO) - Ministerstva vnitra a Ministerstva zahraničí - jednoznačně podpořil předsedu vlády v tom, že by Česko nemělo přijímat ani jednoho migranta, pokud nebude prokázáno, že má nárok na azyl. Lidem, kteří právo na azyl mají, se prý Česká republika neuzavírá. V roce 2017 jsme přijali 29 azylantů. V rozhovoru pro deník Právo se věnoval i finanční situaci v ČSSD, která prý není nijak růžová.

Hamáček nalil spolustraníkům čistého vína: V letošních volbách hodně oslabíme, a bude to bolet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček

Předseda sociální demokracie, ministr vnitra a ministr zahraničí Jan Hamáček hned na úvod poděkoval všem, kteří se podíleli na akci české diplomacie, která usilovala o vysvobození dvou německých pracovníků neziskových organizací ze syrského vězení. Oba Němci se skutečně dostali na svobodu a podle Hamáčka to pomůže česko-německým vztahům. Potvrdilo se prý také, že bylo správné neuzavírat českou ambasádu v Damašku. Česká republika je jediným státem EU, který ponechal členku diplomatického sboru Evu Filipi na místě. Dáma dnes na půdě Sýrie mluví i za Spojené státy.    

Skutečnost, že v Sýrii máme stále zastoupení, považují některé české osobnosti za ostudné. Po co nejrychlejším odvolání velvyslankyně Filipi volal např. ředitel knihovny Václava Havla Michael Žantovský nebo někdejší poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal. Považovali pobyt Evy Filipi v Damašku za legitimizaci režimu Bašara Asada. Režimu, který má na rukou krev vlastních lidí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…