Hamáček odplul dělat kampaň. A že nejsou peníze na sport, to vám, socanům, nevadí, kontroval muž na internetu. Nebyl sám, kdo na ČSSD nenechal nit suchou

21. 8. 2017 14:50

Sociální demokraté zahajují kampaň a snaží se být blíže lidem. Svědčí o tom alespoň jejich oficiální profily, které jsou často sponzorovány na sociální síti Facebook. Aktuální příklad může být v oranžovém tričku oděný poslanec Hamáček, který vyrazil na loď a debatu u táboráku.

Hamáček odplul dělat kampaň. A že nejsou peníze na sport, to vám, socanům, nevadí, kontroval muž na internetu. Nebyl sám, kdo na ČSSD nenechal nit suchou
Foto: Archiv JH
Popisek: Jan Hamáček (ČSSD), předseda Poslanecké sněmovny
reklama

Voda na Berounce byla podle socialisty Hamáčka super. „Na háčku jsem měl Kateřinu Valachovou, pro kterou to sice byla premiéra, ale zvládla to na jedničku. Nakonec vyšlo i počasí, takže jsme si tu krásnou přírodu okolo řeky mohli vychutnat plnými doušky. Musím říct, že nápad na vybudování přehrady v téhle člověkem nedotčené krajině bych asi nemohl podpořit. Byla by to velká škoda, kdybychom našim dětem vzali něco tak hezkého. Na tom jsme se ostatně shodli i v podvečer v kempu u ohně s místními,“ sdělil člen ČSSD, která dlouhodobě bojuje s poklesem své popularity.

Hamáček sice svou cestu mezi obyčejné lidi na Facebooku sponzoroval, aby byla více vidět, ale doposud mu přinesla jen několik desítek zvednutých palců. A v reakcích především negativní názory. Jeden z nich šel až do krajnosti a zmínil, že se oranžový pár „neutopil“. Na to Hamáček reagoval slovy: „Je trochu rozdíl přát někomu smrt a neúspěch u voleb. Ale to si srovnejte se svým svědomím, hezký večer.“ Další názor byl také ostrý. „Doufám, že po volbách budete mít času (na sjíždění čehokoliv) víc než dost. Zejména paní Valachová bude pro ČR platnější coby vodák nežli jako ministryně.“ I třetí názor znamenal hlasitou kritiku ČSSD.

„Na háčku, to vám jde, ale že sportovní oddíly nemají peníze, které jim ta koňská hlava (vpravo) slíbila, to vám nevadí, že děti a mládež nesportuje, to je vám dvěma socanům jedno, je vidět, na co myslíte, zda vůbec máte mozek, ha ha,“ podotýká Imrich Dantsits. A něco pozitivního? Hledá se to těžko. „Co OKD, kdy vrátíte ty drobné?“ ptal se Stanislav Chlebov.

Sociální demokraté doposud zvolili velmi střízlivý přístup ke kampani. Do terénu vyráží například Lubomír Zaorálek, častým hostem vesnických slezin je i premiér Sobotka. Kdo ale vlastní kampaň řídí? Jak nám řekl zaměstnanec Lidovému domu, neví se. „Možná Poche, možná Birke, asi i Chovanec, potom Zaorálek a jeho nový člověk, mluví do toho lidi od Sobotky, krajští tajemníci, další a další, takže si můžete vybrat,“ konstatoval naší redakci.

Zdali jízdou po Berounce poslanec Hamáček získal nějaké hlasy, není jasné. Snad jediná pochvala zazněla na oranžová trička „hlavních aktérů“. Komentář ovšem zanechal fanklub ČSSD, který nemá ani tři stovky „liků“.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

10:45 BIS: Jsme v p*deli, všichni tady chc*pneme

Lidé na sociálních sítích nechávají volný průchod emocím a nezřídka se to stává i politikům či další…