Hamáček před volbou předsedy ČSSD: Účast trestně stíhaného politika ve vládě je problém

16.02.2018 20:06 | Zprávy

Kandidát na předsedu ČSSD Jan Hamáček podle serveru iDnes.cz pozměňuje svůj názor a tvrdí, že vláda se stíhaným politikem je zásadní problém. Uvedl to server iDnes.cz.

Hamáček před volbou předsedy ČSSD: Účast trestně stíhaného politika ve vládě je problém
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek Vondráček střídá v předsednictví Jana Hamáčka

Hamáček se pro server nechal slyšet, že součástí navrhovaného usnesení bude pasáž o tom, že účast trestně stíhaného politika ve vládě je zásadní problém. V případném vyjednávání s kolegy z ANO o vládě by tak podle jeho slov zazněla otázka, jak chtějí vyřešit právě problém ohledně trestně stíhaného premiéra Andreje Babiše (ANO). 

Ještě před čtrnácti dny se přitom Hamáček k možnosti jít do koalice právě s Babišem stavěl shovívavěji, připomíná server. Jako nevýhodnou tehdy označil jen možnost tolerance menšinové vlády ANO. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vef

Kdo povládne

Od úterý budeme mít nového premiéra, podle všeho ale vládu ne a kdo ví, kdy vláda bude. To budeme jako bez vlády? Nebo bude nový premiér mít pod sebou končící ministry v demisi, kteří jsou ale úplně z jiného politického tábora? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Slováci jsou naši bratři. A jak jste se k nim chovali? Ševčík tvrdě utnul Havla

21:18 Slováci jsou naši bratři. A jak jste se k nim chovali? Ševčík tvrdě utnul Havla

V pořadu 360° na CNN Prima News se strhla ostrá hádka o první zahraniční cestu předsedy Sněmovny Tom…