Hamáček se o bývalého slovenského policejního prezidenta stará velmi pěkně. Přečtěte si, kolik bere za „poradenství“

21.09.2018 10:54

Někdejší slovenský policejní prezident Tibor Gašpar, který svou funkci opustil po velkém tlaku slovenské veřejnosti, dnes jako poradce pracuje mimo jiné pro ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD). Dostává za to odměnu v podobě čtyř set korun za hodinu práce.

Hamáček se o bývalého slovenského policejního prezidenta stará velmi pěkně. Přečtěte si, kolik bere za „poradenství“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček, 1. místopředseda vlády, ministr vnitra, pověřen řízením ministerstva zahraničních věcí

Deník Právo přišel s informací, že někdejší slovenský policejní prezident Tibor Gašpar radí ministrovi vnitra Janu Hanáčkovi za taxu 400 korun na hodinu. Gašpar má s ministerstvem uzavřenou dohodu o provedení práce. Není přitom bez zajímavosti, že většina poradců dostává 200 až 350 kč na hodinu.

Radí ministrovi v otázkách bezpečnostní politiky. Vedle toho pracuje také pro slovenské Ministerstvo vnitra vedené Denisou Sakovou z vládní strany Smer. Té radí s řešením problémů v sociálně vyloučených lokalitách.

Gašpar musel post slovenského policejního prezidenta opustit na nátlak veřejnosti. Lidem, kteří vyšli do ulic slovenských měst, se zdálo, že komplikuje vyšetřování vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky letos v únoru.  

Angažmá Gašpara na českém ministerstvu kritizovala česká pobočka protikorupční organizace Transparency International. Její ředitel David Ondračka se v otevřeném dopise ministra Hamáčka zeptal, proč dal práci právě Gašparovi.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…