Hamáček se rázně chopil práce: Armáda postaví pět tisíc lůžek v Letňanech

15.10.2020 19:19

V sobotu by měla začít výstavba lůžkových kapacit v areálu výstaviště Letňany. Lůžek bude pět tisíc, výstavbu zajistí armáda. Dnes to řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Veřejností navrhované Kongresové centrum je podle něj pro tyto účely nepraktické. Píše to server Novinky.cz.

Hamáček se rázně chopil práce: Armáda postaví pět tisíc lůžek v Letňanech
Foto: repro Facebook
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Armáda by v pražských Letňanech měla rozvinout polní nemocnici. Využije podle všeho současné stavby a hangáry. Pracovat tam bude vojenský personál i zdravotníci – chod by mělo zajistit 100 vojáků. Polní nemocnice by měla vzniknout do deseti dnů. Půjde o 500 lůžek, 10 s plnohodnotnou ventilací.  

„Rozvinovat polní nemocnici, která je postavena na kontejnerovém principu, v Kongresovém centru, je mírně řečeno nepraktické,“ odmítl kritiku veřejnosti, proč se lůžka nedají do Kongresového centra, Hamáček. Podle jeho slov pak o finální lokalitě rozhodují hasiči. 

Kolik bude celá akce stát, jasné není. Lůžka by měla být hrazena ze státního rozpočtu. 

Premiér Andrej Babiš (ANO) o nutnosti zvyšování počtu lůžek mimo nemocnice hovořil ve čtvrtek. Uvádí, že půjde o náhradní kapacity. Důvod je nasnadě – za středu přibylo v Česku rekordních 9 544 prokázaných případů nemoci covid-19. Jde o nejvyšší číslo od začátku epidemie. 

V celé věci pomohla také Praha, která vytipovávala hotelové a nehotelové lůžkové kapacity. „Zřejmě by to mělo sloužit pro osoby, které budou buď covid pozitivní, nebo covid negativní, ale nemůžou být v domácím prostředí,“ řekl Novinkám tiskový mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…