Hamáček se rozčílil: My jsme uprostřed války a teď pošleme vojáky domů?

11.02.2021 17:34

„Situace je vážná,“ apeloval na poslance předseda ČSSD a předseda ústředního krizového štábu Jan Hamáček. „U nás je z toho politický boj a jeho důsledkem je, že spojení nouzový stav je dneska sprosté slovo,“ rozčiloval se.

Hamáček se rozčílil: My jsme uprostřed války a teď pošleme vojáky domů?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla do voleb?

84%
9%
hlasovalo: 25254 lidí

„Nouzový stav je viník. A vláda je viník, protože nouzový stav drží. A když nouzový stav nebude, bude nám dobře. To je lež. Lžeme si do kapsy. Když nouzový stav neprodloužíme, virus tady stále bude, jen ti, co s ním bojují, přijdou o prostředky, se kterými o ně bojují,“ varoval Hamáček ve svých slovech.

Obává se, že začneme kutit. „Vymyslíme pandemický zákon, krizový zákon, ale bude to pořád ten nouzový stav, jen se bude jmenovat jinak,“ sdělil Hamáček. Obává se, že hejtmani by čelili apokalypse, a stejně by vyhlásili stav nebezpečí. „A budeme v situaci, že většina krajů vyhlásí stav nebezpečí – a stát se bude tvářit, že žádný takový stav není, protože na státě nic takového nebude,“ dodal Hamáček.

„Potřebujete ventilátor ze Státních hmotných rezerv? Máme, ale nedáme,“ varoval před tím, co by se mohlo stát, kdyby nouzový stav nebyl. 

„Jsme jediný stát na světě, když je ta epidemie na vrcholu... my jsme v té nejhorší situaci v době pandemie, a my vypneme krizové řízení!“ rozčiloval se dále Hamáček. On je podle svých slov zastáncem tvrdších metod. 

Za politický souboj považuje to, pokud by byla svolána schůze a vyslovena vládě nedůvěra. Ale varuje před tím, aby se sahalo do krizového řízení. „My jsme uprostřed války a pošleme vojáky domů? Nechci to nějak eskalovat, své jsem si řekl mockrát. Ale poprosil bych všechny, kdo o tom rozhodují, aby vzali rozum do hrsti. Epidemie tady je, bude a musí se s ní efektivně bojovat,“ zakončil Hamáček a dočkal se potlesku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

14:50 Svět potřebuje Hitlera, vzkázal Izraeli korespondent CNN. Vyletěl a je šťastný

Pákistánský novinář Adeel Raja má ohledně izraelsko-palestinského konfliktu jasno. „Dnešní svět potř…