Hamáček seděl u internetu a potkal ho šok: Taková slova! Takové nadávky! Právě jsem se rozhodl, že...

05.12.2018 12:41

Předseda ČSSD Jan Hamáček se na Facebooku svěřil s tím, co jej šokovalo. Byla to skutečnost, že paní Klára si nemůže dovolit zaplatit dětem obědy a ještě doma vařit oběd pro sebe a přítele, o kterého se stará – a následná vlna nenávisti, která se strhla.

Hamáček seděl u internetu a potkal ho šok: Taková slova! Takové nadávky! Právě jsem se rozhodl, že...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček

„Následovala vlna nenávistných komentářů proti ní. Proč se místo dětí stará o přítele. Jak je možné, že to vůbec napíše na internet a určitě s cigárem v ruce. Nebo komentář: ‚Ale jděte, to jste nějaká divná, ať jde přítel makat.‘ A samozřejmě stížnost, že těmto lidem paní Klára 3 hodiny neodpovídá. Tohle číst je strašné, a nejhorší je, že tam byl jediný, pouze jediný podpůrný komentář, který Kláru hned nesoudil,“ popsal Hamáček, co jej překvapilo.

Anketa

Jak jste spokojeni s vládnutím koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD?

hlasovalo: 16650 lidí

„Divím se, že ta nenávist paní Kláru neodradila. Odpověděla, že její přítel je otcem jejích dětí, a zároveň je po cévní mozkové příhodě napůl ochrnutý na vozíku. O přítele se stará, ale i s příspěvkem na péči jsou léky a bydlení drahé a škola potřebuje peníze na různé akce. Dodala, že je pro rodinu výhodnější vařit pro všechny dohromady než platit obědy zvlášť ve škole, jelikož si nemohou dovolit ani kroužky nebo družinu,“ sdělil dále. 

„Ohromilo mě, kolik nenávisti je v lidech kolem. A kolik lidí soudí jiné bez znalosti podrobností. Řekl jsem si, že to stačí. Právě tenhle příběh je důležitý. Tohle je ten důvod, proč děti nesmí ve škole hladovět. Příběh paní Kláry mě utvrdil v tom, že prosazovat obědy zdarma je správné. Takových příběhů je určitě hodně. Já sám znám některé ze svého okolí. Budu moc rád za vaše komentáře. A budu také moc rád za sdílení, protože tohle je ten příběh, za který je nutné se postavit,“ uzavřel Hamáček, jenž připojil snímek sebe sama u oběda.

Celý příspěvek Jana Hamáčka:

Často si čtu komentáře pod svými příspěvky. Vidím spoustu pozitivních komentářů plných podpory. A samozřejmě také kritiku. To, co jsem ale viděl dnes, mě šokovalo. Paní Klára do komentářů napsala, že si opravdu nemůže dovolit zaplatit dětem obědy a ještě doma vařit oběd pro sebe a přítele, o kterého se stará. Následovala vlna nenávistných komentářů proti ní. Proč se místo dětí stará o přítele. Jak je možné, že to vůbec napíše na internet a určitě s cigárem v ruce. Nebo komentář: „ale jděte, to jste nějaká divná, ať jde přítel makat“. A samozřejmě stížnost, že těmto lidem paní Klára 3 hodiny neodpovídá. Tohle číst je strašné, a nejhorší je, že tam byl jediný, pouze jediný podpůrný komentář, který Kláru hned nesoudil.

Divím se, že ta nenávist paní Kláru neodradila. Odpověděla, že její přítel je otcem jejích dětí, a zároveň je po cévní mozkové příhodě napůl ochrnutý na vozíku. O přítele se stará, ale i s příspěvkem na péči jsou léky a bydlení drahé a škola potřebuje peníze na různé akce. Dodala, že je pro rodinu výhodnější vařit pro všechny dohromady než platit obědy zvlášť ve škole, jelikož si nemohou dovolit ani kroužky nebo družinu.

Ohromilo mě, kolik nenávisti je v lidech kolem. A kolik lidí soudí jiné bez znalosti podrobností. Řekl jsem si, že to stačí. Právě tenhle příběh je důležitý. Tohle je ten důvod, proč děti nesmí ve škole hladovět. Příběh paní Kláry mě utvrdil v tom, že prosazovat obědy zdarma je správné. Takových příběhů je určitě hodně. Já sám znám některé ze svého okolí. Budu moc rád za vaše komentáře. A budu také moc rád za sdílení, protože tohle je ten příběh, za který je nutné se postavit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

19:46 Pane redaktore ČT, nedělejte tu sluníčkářskou žumpu. A zameťte si před svým prahem. Pokus o grilování Okamury se totálně obrátil

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura se na tiskové konferenci před jednáním Poslanecké sněmovny pustil r…