Hampl odchází z ČEZu. Dozorčí rada to schválila

24.02.2012 21:43 | Zprávy

Dozorčí rada elektrárenské společnosti ČEZ schválila, že ji opustí Lukáš Hampl. Hampl, který působí také jako náměstek ministra dopravy, na svou funkci rezignoval. Informoval o tom server Patria.cz, Hampl informaci potvrdil.

Hampl odchází z ČEZu. Dozorčí rada to schválila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Elektrárna s chladícími věžemi

Do dozorčí rady jsem byl nominován stranou Věcí veřejných a tato politická strana změnila názor na to, kdo ji má reprezentovat v rámci dozorčí rady, řekl Hampl. "Já jsem tuto věc zohlednil, a proto jsem rezignoval," dodal.

Podle serveru Týden.cz by měl Hampla nahradit Michal Moroz. Doposud se tak však nestalo. "Tam se řešila pouze má abdikace, nikoliv kooptace kohokoliv jiného," řekl Hampl. Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže není známo, kdy Hampla v dozorčí radě nahradí jeho nástupce. Je to podle něj věcí rady samotné.

Moroz, který by měl Hampla nahradit, podle dřívějších informací není členem žádné politické strany. Do širšího povědomí vstoupil předloni, kdy se stal náměstkem ministra vnitra Radka Johna. Jmenování bylo kritizováno kvůli jeho spojení se soukromými bezpečnostními službami. Ve funkci náměstka ministra vydržel do konce dubna loňského roku. V současné době působí jako poradce ministra dopravy Pavla Dobeše (VV).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: par, čtk

Zdravé školní jídelny a kvalitní výživa od útlého věku

Jsem jedině pro, ale uvědomujete si, že právě zdravou stranu si čím dál víc lidí nemůže dovolit? Vždyť už teď řada rodičů nemá ani peníze na školní obědy, a jestli by byli kvalitnější, což jsem pro, asi by byli i dražší, a tím pádem na ně nebude mít ještě víc lidí. Nebo máte snad řešení? Jaké?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

4:40 Věře Jourové nikdy neodpustím. Michal Půr zmrazil sál

„Věře Jourové tohle asi nikdy neodpustím. To i kvůli ní se lidé z některých vydavatelských asociací,…