Hanba vám, přečetl si senátor Čuba od čtenáře. Pak vysvětlil, proč se s některými lidmi nebaví

16. 6. 2015 22:25

Senátor František Čuba (SPO) odpověděl na několik dotazů čtenářů ParlamentníchListů.cz. Na prezidentu Miloši Zemanovi ocenil, že nepřehlíží Rusko. Víckrát také konstatoval, že se nevyhýbá voličům, jak se o něm říká, baví se ale jen s těmi, u nichž to má smysl.

Hanba vám, přečetl si senátor Čuba od čtenáře. Pak vysvětlil, proč se s některými lidmi nebaví
Foto: Archiv FČ
Popisek: František Čuba
reklama

Na úvod zdůraznil, že je pro přímou volbu prezidenta, protože takto zvolená hlava státu má blíže k voličům. U prvního přímo zvoleného prezidenta Miloše Zemana oceňuje např. to, že zachovává vyvážený přístup k různým státům, k Rusku i k jiným. „U pana prezidenta Zemana je tomu podle mého názoru více než v případě některých jiných politiků, kteří se dívají pouze na jednu stranu barikády a druhá pro ně prakticky neexistuje, takže o ní ani neuvažují,“ konstatoval Čuba v odpovědi panu Svatopluku Královi.

Stejnému čtenáři odpověděl, že ani v nejmenším nepřispěl do fondu prezidenta Zemana na snížení dluhu. O snížení dluhů by se totiž měla snažit především česká vláda, které se to teď snad daří, ale dlouhodobě je člen horní komory skeptický.

Dalšímu čtenáři pod přezdívkou Jája a Pája sdělil, že komunikuje s voliči, když reagoval na poněkud ostřejší dotaz nadepsaný „hanba vám“. „Co jste jako starosta udělal pro občany, pro zemědělství nebo pro kohokoliv jiného než pro sebe a své blízké? Téměř rok jste už senátor. Kde jsou nějaké vaše výsledky?“ ptal se čtenář. Senátor odvětil, že komunikuje s lidmi, s nimiž to má smysl. „Taková je odpověď na to, proč neodpovídám vám. A možná i neúplná odpověď na to, proč jsem shovívavý k většině novinářů,“ odepsal člen horní komory.

Další odpovědi senátora najdete zde

Z podobného soudku byl i dotaz člověka vystupujícího pod označením čvančara. „Znáte to rčení, že nejsou blbé otázky, ale jen blbé odpovědi? A co si myslíte o těch vašich pro časopis Týden? Všude se říká, jak se straníte novinářů, protože vám ublížili, ale není to spíš tak, že nic nevíte, a proto se bojíte rozhovorů naživo? Nejsmutnější na tom je, že svým jednáním zesměšňujete všechny, kteří vás volili. Co jste pro ně udělal? Možná jste si nevšiml, ale ne všichni pracují v zemědělství,“ poznamenal čtenář.

Senátor zdůraznil, že nikoho neuráží a ani to nebude dělat. A co se týče jeho znalostí, ty by měli posuzovat lidé, kteří si jeho názory a případně znalosti vyslechli.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …