Hašek Paroubka nepochopil. Ten o jeho podpoře jen uvažuje

05.01.2011 13:16

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek upřesňuje na webu Vasevec.cz, jak to je s jeho podporou kandidátů na uprázdněné místo v čele strany. Tu hejtmanovi Haškovi neslíbil, jen o ni jako možnosti bude uvažovat.

Hašek Paroubka nepochopil. Ten o jeho podpoře jen uvažuje
reklama

Kdysi tak blízcí spolustraníci Jiří Paroubek a Michal Hašek spolu nyní komunikují přes média nebo veřejnými prohlášeními. To se týká i možné podpory bývalého předsedy jednomu ze dvou nejvážnějších kandidátů. Paroubek na webu Vasevec.cz uvádí na pravou míru, jakže to s jeho podporou Haška vlastně je.

„Mé vyjádření, že můžu uvažovat o podpoře M. Haška neznamená žádné definitivní vyjádření podpory, ale možnou úvahu na toto téma. Nic více a nic méně. Jsem také rád, že tímto skončí mediální spekulace na téma, že vlastně podporuji B. Sobotku. Nepodporuji nikoho z obou pánů," zdůrazňuje bývalý lídr sociálních demokratů.

Chce to víc nadhledu, vyzývá Paroubek hejtmana

Upozorňuje na to, jak by jihomoravský hejtman jeho podporu opravdu mohl získat. „Pokud by chtěl získat mou podporu, musí ještě hodně popracovat na své vizi. Ale věřím, že to pro něj není nemožné. Své připomínky k materiálu jsem zveřejnil. Zejména je pro mě nepřijatelná teze z materiálu M. Haška, který ovšem beru jen jako polotovar, o revizi sociálního státu," uvádí Paroubek.

Hašek se v reakci na údajnou Paroubkovu podporu nechal slyšet, že už mu asi došlo, jaké hlouposti o něm Petra Paroubková ve své knize psala. „Nebudu, a to ani dodatečně, cenzurovat knihu své manželky, to musí být každému jasné. Michale, chce to více nadhledu. Před rokem a půl jsi mně radil, abych se více smál, neber se tak vážně," vzkazuje Paroubek.

Oba kandidáti by si měli vybrat jinou ikonu než Komárka

Do úvahy pak dává oběma nejvážnějším kandidátům na předsedu sociální demokracie, tedy i Bohuslavu Sobotkovi, zda by pokud jde o doyena, nestora ČSSD, tedy osobu od které se očekává také jistý druh duchovně - morálního vedení strany, neuvažovali o někom jiném nežli o Valtru Komárkovi.

„Poradce teroristy Che Guevary, člen KSČ po dobu čtyřiceti čtyř let (tedy v éře stalinismu i normalizace) a od 60. let ve vysoké nomenklatuře KSČ, to aspoň podle mého názoru není ta správná ikona pro budoucí moderní ČSSD. Já bych dával přednost lidem jako jsou např. Karel Floss či Jaroslav Musial. Ale je to jistě věc gusta obou pánů," podotýká Paroubek.

K věci:

Hašek: J. Paroubek asi přišel na to, jaké hlouposti o mně jeho žena píše 

Paroubek otáčí: Předsedou ČSSD bude chtít Haška 

Rath chce hlídat Haška. Pokud by se stal předsedou 

Foto: Hans Štembera

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jih

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

20:10 Piráti, migrace a věc ještě horší než kvóty. Poslanec ANO má zkušenost z první ruky

„Pokud vycházím z vyjádření Pirátů z minulosti, tak riziko, že na území České republiky se bude pohy…