Hašek chtěl zaměstnat Pohanku. Pak couvl

14.09.2011 10:01

Jména Michal Pohanka a Miloš Melčák jsou v ČSSD vnímána s hořkou pachutí. Oba tehdejší sociálnědemokratičtí poslanci totiž v roce 2007 umožnili vznik vlády Mirka Topolánka. Právě Pohanku měl teď jihomoravský hejtman Michal Hašek chtít zaměstnat na svém krajském úřadě.

Hašek chtěl zaměstnat Pohanku. Pak couvl
Foto: Hans Štembera
Popisek: První místopředseda ČSSD Michal Hašek
reklama

Pohanka se měl účastnit výběrového řízení na pozici šéfa odboru zdravotnictví na Haškově úřadě. O řízení navíc nevěděli ani Haškovi náměstci nebo krajský radní pro zdravotnictví Oldřich Ryšavý, pod kterého odbor spadá. Když se to někteří členové krajského vedení ČSSD dozvěděli, byli zděšeni.

"O té věci jsem se dozvěděl a zajímalo mě, jak se na to dívají kolegové. Ti o tom ale také nic nevěděli," řekl MF Dnes čestný předseda krajského výkonného výboru Václav Grulich. "Člověk, který zřejmě prodal svůj post a udělal přemet, který se nedělá ani v životě, natož v politice, nemůže zastávat pozici, na které by rozhodoval o penězích ve zdravotnictví, to je pro mě nepředstavitelné."

"Je to tak kardinální krok, že nám ho Michal Hašek mohl alespoň oznámit," přidal se poslanec a místopředseda jihomoravské ČSSD Jiří Petrů.

Sám Hašek popírá, že by Pohanku chtěl zaměstnávat. "Kdo šíří takové nesmysly?" nechal se slyšet. "Výběrová řízení neorganizuje hejtman." Podle některých jeho kolegů Hašek zřejmě couvl, když zjistil, jak silně kolegové protestují.

Čtěte:

Hašek je nejpopulárnější hejtman. Rath bezkonkurenčně nejhorší

Naštvaný Hašek. Vláda nás přehlíží, nejsme hned za Prahou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…