Hašek na Frekvenci 1: Víno je rodinné zlato jižní Moravy. Musím ho chránit

21.06.2014 17:46 | Zprávy
autor: nem

Černý trh s vínem ročně připraví stát zhruba o dvě a půl miliardy korun. V pořadu Pressklub na Frekvenci 1 to prohlásil jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD). Zdůraznil, že podle něj je víno rodinným zlatem jižní Moravy a je potřeba jej chránit.

Hašek na Frekvenci 1: Víno je rodinné zlato jižní Moravy. Musím ho chránit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

„To je právě ta stinná stránka moravských vín – mnozí jedinci se na něm chtějí napakovat,“ povzdechl si Hašek. O problémech s daňovými podvody na víně už prý informoval ministra financí Andreje Babiše (ANO) i ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL).

Nejrizikovější přitom podle Haška není nákup moravského kvalitního vína v lahvi, ale koupě sudové vína v různých vinotékách. Právě v nich se totiž prý kromě vína může nacházet i voda, nebo dokonce i další látky, které někdy mohou i ohrozit zdraví spotřebitele.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý ten systém Seznamu“. Odborník zašel ještě dál než Babiš

12:28 „Celý ten systém Seznamu“. Odborník zašel ještě dál než Babiš

Když nedávno Andrej Babiš mluvil s ParlamentnímiListy.cz, dostal se i k tématu vazeb mediálního domu…