Hašek si to rozházel i u Paroubka. Nedostane jeho podporu

21.01.2011 16:38

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek před březnovým volebním stranickým sjezdem prozradí, koho bude podporovat na nového šéfa sociální demokracie. Jihomoravský hejtman Michal Hašek to ale nebude, vyplynulo z Paroubkova pátečního vyjádření před novináři. Hašek má zatím podle krajských nominací náskok před úřadujícím předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou. Kandidaturu ohlásil i senátor Vladimír Dryml.

Hašek si to rozházel i u Paroubka. Nedostane jeho podporu
reklama
Paroubek chce počkat na konec předsjezdového období. Pak oznámí, komu dá svou podporu. Vyloučil přitom ale Michala Haška, který prý zpochybňuje sociální stát a základní politické premisy sociální demokracie.

Původně je odmítal

Haška zkritizoval za jeho slova pro páteční Hospodářské noviny o tom, že poplatek za recept, popřípadě poplatek za pohotovost nebo pobyt v nemocnici jsou možné. Paroubek podotkl, že Hašek jako jeho spolupracovník patřil k obhájcům odmítnutí poplatků ve zdravotnictví. ČSSD s tímto programem vyhrála zhruba před dvěma lety krajské volby. "Poslední výroky pana Haška ukazují jeho naprostou nevyzrálost," myslí si Paroubek.

SLEDUJEME téma Volba předsedy ČSSD

Stejný názor má i Sobotka. Poukázal dále na to, že v sociální demokracii se o změně stanoviska k poplatkům nikdy nedebatovalo. "Pokud by v budoucnu mělo docházet k jakýmkoli změnám, pokud by je kdokoli navrhoval, tak by měl nejprve absolvovat diskusi uvnitř sociální demokracie a získat pro takové návrhy většinu," řekl novinářům Sobotka.

Nepřijatelný posun k pravici

Kritiku Hašek sklidil také od stínového ministra zdravotnictví ČSSD, středočeského hejtmana Davida Ratha, jenž patří k Sobotkovým příznivcům. Rath zdůraznil, že jde o Haškův soukromý názor a program ČSSD zrušení poplatků dál slibuje.

"Názorový obrat Michala Haška je jednoznačným krokem ke sblížení programu sociální demokracie s programem ODS a TOP 09, což považuji za nepřijatelný posun doprava," uvedl v prohlášení Rath.

Související:

Hašek: Má-li mít ČSSD styl, nesmí ve Sněmovně urážet partnery  

Na úplné zrušení zdravotnických poplatků Hašek nepomýšlí  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

14:28 Vondra tvrdě o USA: Změnilo se to. Trump? Nepěkná slova

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS), který v minulosti působil na postu velvyslance ve Spojených stát…