Hašek v ČT sepsul ministra financí: Babiš si bere občany jako rukojmí

02.07.2015 22:22

Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl a předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek (ČSSD) ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize diskutovali o přítoku peněz do obcí a krajů ze státního rozpočtu. K diskusi byl pozván i šéf státní kasy Andrej Babiš (ANO), ale odmítl. A Hašek na něm nenechal nit suchou.

Hašek v ČT sepsul ministra financí: Babiš si bere občany jako rukojmí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Vicepremiér Andrej Babiš

Hašek si hned v úvodu posteskl, že Babiš nedorazil do ČT. Ale problémy už se projevovaly na jednání s kraji, když z něj prý Babiš neustále odbíhal. Původně prý měly kraje dostat víc peněz, ale majitel Agrofertu pak udělal „názorový veletoč“. „To nejsou peníze pro Haška, Zimolu nebo Bubeníčka, to jsou peníze pro občany. Ty si teď Andrej Babiš bere za rukojmí. Možná se těší, že po krajských volbách budou kraje jeho,“ poznamenal Hašek.

Lukl naproti tomu věří, že obce více peněz ještě dostanou, ale Hašek ho hned stavěl na zem. „Františku, nevěřte tomu,“ nabádal ho s odvoláním na jednání mezi kraji a Ministerstvem financí v loňském roce, kdy Babiš prosil hejtmany, ať rok počkají a v roce 2016 peníze dostanou. Jak vidno, nedostali.

Nelíbí se mu ani to, že kraje i obce dostávají peníze podle počtu obyvatel, a ne podle toho, jakou práci pro stát tyto jednotky samosprávy odvedly. „Ať jsem hypotetický. Kdyby Agrofert odvedl nějakou práci, poslal někomu fakturu a dotyčný Agrofertu zaplatil jen 60 procent, tak by se to panu Babišovi také nelíbilo,“ poznamenal Hašek. Lukl mu dával za pravdu. Stát prý převádí na obce agendu bez toho, aby jim za ni zaplatil.

Hašek znovu zopakoval, že si Babiš bere občany za rukojmí v domnění, že má možná klacek na sociálnědemokratické hejtmany.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…