Hasenkopf: Za Blažkem a Koudelkou nejdu, mám jiný program

7. 5. 2013 12:20

Spor o autorství amnestie má pokračování. Poté co bývalý hradní právník Pavel Hasenkopf v pondělí označil za autora poradce ministra spravedlnosti Zdeňka Koudelku, byl pozván ke společnému jednání před médii na Ministerstvo spravedlnosti. Týden.cz informuje o tom, že Hasenkopf pozvání odmítl.

Hasenkopf: Za Blažkem a Koudelkou nejdu, mám jiný program
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus jmenoval dvanáct nových soudců. Převaha žen byla značná

"Chceme dát médiím možnost sledovat otevřenou diskusi o důkazech, postojích a procesech spojených s amnestií a jmény lidí, která v posledních dnech opakovaně v této souvislosti zazněla," konstatoval ve svém pondělním nočním prohlášení ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Tento záměr se ale nenaplní. Ministr Blažek i právník Koudelka byli připraveni, ale právě Pavel Hasenkopf pozvání nepřijal.

Hasenkopf se k pozvání, podle Týdne.cz, vyjádřil na Facebooku. Tam napsal, že se jednání nezúčastní. Důvodů je podle něj několik. "O pozvání jsem se dozvěděl dnes v jednu hodinu ráno, v podstatě až v okamžiku, kdy mne média začala kontaktovat, zda se jednání zúčastním," uvedl.

Ani termín se mu nehodí

Také se mu prý nehodí termín, protože na tu dobu, kdy pan ministr chce konfrontaci, prý má již dohodnutý jiný, pro něj důležitější program. Týden.cz dále uvádí Hasenkopfovo vyjádření: "Díky obviněním, která vůči mně vznesl pan kancléř a ke kterým se včera bohužel přidal i pan prezident, mám v posledních dnech program opravdu více než nabitý," konstatoval.

Spor okolo autorství amnestie bývalého prezidenta Václava Klause sledujeme zhruba deset dnů. Kancléř nynějšího prezidenta Vratislav Mynář v rozhovoru pro Právo uvedl, že jejími autory byli bývalý vicekancléř Petr Hájek, někdejší šéf politického odboru hradní kanceláře Ladislav Jakl a hradní právník Pavel Hasenkopf. To ovšem Hasenkopf odmítl. Za skutečného autora označil někoho z Ministerstva spravedlnosti. To ovšem ministr Blažek popřel. Hasenkopf proto v pondělí v České televizi prohlásil, že to byl právě ústavní právník Zdeněk Koudelka, který s ministerstvem spolupracuje.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…