Hasiči vyrážejí do Řecka. Budou pomáhat uprchlíkům

04.01.2016 16:58

Hasiči ve středu vyrazí do Řecka s českou humanitární pomocí v hodnotě 4,25 milionu korun určenou pro uprchlíky. Zásilka hrazená ze státního rozpočtu obsahuje 2000 přikrývek, 500 lehátek, 2000 spacích pytlů, 10000 pláštěnek a 40 kamen na pevná paliva, informovala dnes ČTK mluvčí generálního ředitelství hasičského sboru Nicole Zaoralová.

Hasiči vyrážejí do Řecka. Budou pomáhat uprchlíkům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hasič

Řecko je pátou zemi, které v souvislosti s migrační krizí Česká republika posílá humanitární pomoc. "Vybavení pro nouzové ubytování jsme již dopravili do Maďarska, Slovinska, Chorvatska a Makedonie," dodala mluvčí hasičů.

Během dneška budou hasiči převážet materiál ze svých skladů do Národní základny humanitární pomoci ve Zbirohu, odkud ho tři vozidla se dvěma vleky dopraví do hasičského školního a výcvikového zařízení v Brně. Do Řecka vyrazí náklad doprovázený osmi hasiči ve středu. Pomoc předají v Centrálním skladu pro příjem humanitární pomoci ve městě Mandra poblíž Athén.

Loni se dostal do Evropy podle OSN více než milion imigrantů, z nichž asi 800.000 po moři do Řecka. Stovky běženců zahynuly při potopení jejich plavidel. Ani příchod zimy neodradil syrské, eritrejské, irácké, afghánské a další kandidáty na azyl od nebezpečné cesty přes moře, jejich počet se ale poněkud snížil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

9:12 Začalo se to „mydlit“ v Německu: Kurdové a Turci v sobě. Hoří mešity, obchody i kebabárny

Kurdské a turecké čtvrti v Německu začínají připomínat počátek občanské války. Překladatelka a publi…