Havla docení lidé až teď, myslí si Schwarzenberg

18.12.2011 15:57

Nedoceněný hrdina. Celoživotní přínost exprezidenta Václava Havla, který v sobotu ráno podlehl dlouhé vážné nemoci, docení lidé až teď, po jeho smrti. Takový je názor Havlova dlouholetého přítele a ministra zahraničí Karla Schwarzenberga.

Havla docení lidé až teď, myslí si Schwarzenberg
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dramatik, spisovatel, režisér a první prezident České republiky Václav Havel
reklama

"Vycházel jsem zrovna z kostela, když mi zavolala jedna přítelkyně a sdělila mi to, tak jsme si spolu posmutněli," řekl Schwarzenberg České televizi, jak se o smrti Havla dozvěděl. Česko ve svém exprezidentovi ztratilo výraznou osobnost. "V posledních letech nebyl zcela doceněn," myslí sii Schwarzenberg. "Až teď si zřejmě lidé uvědomí, koho ztratili."

"Pro mě byl velikou osobností, po které zbylo velké vakuum," uvedl jiný z dlouholetých Havlových spolupracovníků, někdejší ministr pro lidská práva a hudebník Michael Kocáb. "On stál u pádu sovětského bloku, stál u vstupu u NATO, v podstatě byl hlavou toho všeho. A dokázal to vyřešit přívětivě a přátelsky, což to bylo v politice naprosto nevídané. Dokázal si po pádu režimu podmaňovat i komunistické funkcionáře, lidi, kteří stáli původně proti němu. To dokázal všechno kvůli té jeho typické měkkosrdcatosti."

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: par
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

19:13 Hřib a Drahoš opět dráždí čínského draka. Vytvořili děkovné VIDEO a Tchaj-wan ho zveřejnil. Diplomaté nevěří svým očím

"Bylo by prospěšné, kdyby váš národ mohl být zapojen ve Světové zdravotnické organizaci." To řekl se…