Havlova chalupa na Hrádečku pustne, Dagmar nejezdí, všímá si bulvár

23.09.2012 18:11

Přípravy na přejmenování mezinárodního letiště v Praze - Ruzyni na Letiště Václava Havla vrcholí. Přesně naopak je na tom ale oblíbená chalupa bývalého prezidenta v Hrádečku u Trutnova. V té je až na pár návštěv vdovy Dagmar Havlové a nájezdů fotících turistů pusto.

Havlova chalupa na Hrádečku pustne, Dagmar nejezdí, všímá si bulvár
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrádeček
reklama

Místní usedlíci tvrdí, že vdova Dagmar Havlová na milovanou chalupu jezdí opravdu málokdy. „Jezdí sem spíš vyvětrat, všechno zkontrolovat, je tu třeba dva tři dny a pak odjíždí. Prý jí tu všechno připomíná manžela a hlavně jeho odchod,“ sdělila Aha! žena z nedaleké obce Vlčice.

Podle Blesku tak kromě fotících se turistů jediné co připomíná život a smrt prvního českého prezidenta v Hrádečku, je několikatunový kámen ve tvaru srdce. Ten nechala ze Studené Vltavy na Šumavě vyzvednout a na zahradu dovézt Dagmar Havlová.

Podle výpisu z katastru nemovitostí je Václav Havel ve věci chalupy na Hrádečku stále veden jako věcné břemeno užívání.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…