Drulák tvrdí, že diplomacie nedělá zásadní obrat. Hledá ale méně konfrontační způsob. „Určitá koncepční inovace spočívá v tom, že nevidím žádný zásadní předěl mezi rozvojovou politikou a lidskými právy. Vždycky je to otázka rozvoje, jak ve smyslu základních materiálních předpokladů, tak ve smyslu občanských práv,“ vysvětlil v rozhovoru pro LN.
Ztotožňovat Čínu s Tibetem je obrovská koncepční chyba
Dosavadní politika mohla být údajně vnímána jako agresivní. „Jako něco, co sice bylo dobře myšleno, ale bylo to něco, s čím se nejen neztotožňovala daná politická reprezentace, ale s čím se neztotožňovala ani podstatná část společnosti. Byla to politika jen pro jeden úzký segment populace,“ myslí si Drulák.
Otázka Tibetu podle něj nemá být trivializována, na druhé straně se míjí s potřebami, zájmy a podstatou čínské společnosti. Ztotožňovat Čínu s Tibetem je podle Druláka obrovská koncepční chyba. Je to také něco, co prý vyžadovalo revizi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe