Havlův umělec Bořek Šípek vážně o Schwarzenbergovi i Babišovi

07.10.2015 14:55

Designér a architekt Bořek Šípek poskytl rozhovor webu Deník.cz ohledně svojí nové výstavy v pražském Tančícím domě. Mluvil ale také o bývalém prezidentu Václavu Havlovi a současné politické situaci v České republice.

Havlův umělec Bořek Šípek vážně o Schwarzenbergovi i Babišovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bořek Šípek

„No ne, chybí mi jako prezident. To možná ještě víc. Takovou osobnost tady nemáme a myslím, že ho dlouho nikdo nenahradí,“ komentuje Šípek svoje přátelství s Václavem Havlem.

Mluvil také o situaci v TOP 09, jelikož Karel Schwarzenberg ohlásil odchod z čela strany, právě v den Havlových nedožitých 79. narozenin. Podle něj je to velmi důležitý moment, právě z důvodu, že jeho místo zřejmě zaujme Miroslav Kalousek.

Celý rozhovor zde

O Schwarzenbergovi mluví jako o „důvěryhodné figuře“. Přesto i on občas svým slovům nedostál. „Ale také třeba prohlásil, že když Čunek neodstoupí, odejde z vlády on. Čunek neodstoupil a Karla tu máme dodneška. I on se politice trochu přizpůsobil,“ říká Šípek.

Šípek uvažuje nad tím, jakou roli hraje v české politice současná TOP 09. „Moc důležitou asi už ne. Já bych si nedělal starosti s tím, jak dopadne topka, ale spíš s tím, jak se bude vyvíjet Babišovo ANO,“ poznamenal Šípek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…