Havrda: Ať se lidé rozhodnou sami. Nepotřebuji, aby je ministr, kterého platí, nazýval trolly

03.08.2022 20:20 | Ze sítí

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) burcuje na svých sociálních sítích k očkování proti covidu-19. Podle jeho slov je to jediná cesta, jak se vyhnout vážnému průběhu tohoto onemocnění. Za svá slova to však schytal z mnoha stran. Lékař a místopředseda Svobodných Miroslav Havrda v této souvislosti navíc upozornil na velký byznys, který se odehrává na pozadí vakcinační kampaně.

Havrda: Ať se lidé rozhodnou sami. Nepotřebuji, aby je ministr, kterého platí, nazýval trolly
Foto: Archiv M. Havrdy
Popisek: Miroslav Havrda, místopředseda Svobodných a zakladatel Paralelní lékařské komory

Anketa

Líbí se vám kampaň, ve které SPOLU staví Babiše vedle Putina?

1%
97%
hlasovalo: 29241 lidí
„Očkování. Očkování. Očkování. Nic jiného nás před vážným průběhem covidu-19 neochrání. Potvrzují to data z předchozích vln i vědecké studie. Nepodléhejte

Anketa

Bojíte se, že kvůli globálnímu oteplení masivně vyhoří naše lesy?

4%
94%
hlasovalo: 3862 lidí
nesmyslům šířených maily či na sociálních sítích. Je zbytečné riskovat zdraví pro nějakého proruského trolla, který chce ve společnosti akorát zasít nešvar,“ uvedl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Na jeho slova bezprostředně reagoval mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda. „Lidé mají právo rozhodnout se o očkování zcela dobrovolně, aniž by je ministr, kterého platí, nazýval trolly, šváby, ovcemi nebo mandelinkami,“ říká Havrda, který se však jedním dechem opřel ještě do jiné souvislosti spojené s očkováním proti covidu-19.

„Vláda dál odebírá vakcíny za miliardy, přestože statisíce dříve koupených už musela odevzdat, protože by u nás prošly. Místo toho, abychom stejně jako okolní země přestali odebírat vakcíny, o které je stále menší zájem, dál každý měsíc z našich daní vláda platí tento byznys,“ upozorňuje místopředseda Svobodných.

„Paradoxní by bylo, kdyby vláda skutečně zavedla daň z neočekávaného zisku, a ty stejné farmaceutické firmy, které bohatě platila, by následně naháněla kvůli dodatečnému zdanění,“ dodal Havrda.

reklama

autor: Karel Výborný

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …