Hejtman na 10 let do basy kvůli viru? Je to možné

06.04.2020 12:54

Policie se zajímá o plzeňského hejtmana Josefa Bernarda. Na vrcholného krajského politika si posvítila, aby zjistila, zda z nedbalosti nešířil onemocnění covid-19.

Hejtman na 10 let do basy kvůli viru? Je to možné
Foto: archiv Josefa Bernarda
Popisek: Hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard (ČSSD)
reklama

Prověřujeme, zda nemohlo dojít ke spáchání trestného činu šíření nakažlivé nemoci z nedbalosti. Vyšetřujeme to z úřední povinnosti, a zároveň jsme dostali i vnější podněty od občanů,“ sdělila v pondělí mluvčí s tím, že prověřování je v počátcích. Informuje o tom deník Právo.

Bernard už byl jednou v karanténě, kterou po uplynutí příslušné doby opustil. Krátce na to však cítil, že má trochu zvýšenou teplotu, takž se nechal otestovat a zjistil, že je covid pozitivní. Zamířil tedy znovu do karantény. Problém však je, že ještě předtím navštívil domov pro seniory na Klatovsku. Je však přesvědčen, že dodržel všechna pravidla a nikoho neohrozil.

„Nic jsem neporušil, dodržel jsem karanténní opatření, tak jak mi byla nařízena,“ řekl v pondělí hejtman Právu.

Server iDNES.cz k tomu dodal, že hejtmanovi v krajním případě může hrozit pokuta až 3 miliony korun, nebo dokonce deset let vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

17:26 To jsou vaše mrtvoly! Budeme klopýtat v h*vnech. Drsné mytí hlav na Praze 3, Piráti, TOP 09 a ODS si vyčítali, kdo je větší zločinec

Včerejší zasedání zastupitelstva Prahy 3 bylo mimořádně dlouhé; řešila se na něm i kauza s přesahem …