Hejtmani si s ministry porozuměli. Skončila studená válka, řekl nám spokojený Hašek

26.02.2014 17:41 | Zprávy

Spokojenost vyzařoval předseda Asociace krajů a jihomoravský hejtman Michal Hašek po svém prvním jednání s novou vládou ve středu 26. února odpoledne. „Dnešní setkání s novou vládou bylo průlomové. Po šesti letech studené války mezi kraji a politickými vládami nový Sobotkův kabinet jednoznačně deklaroval připravenost na otevřenou komunikaci a maximální spolupráci s regiony,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz.

Hejtmani si s ministry porozuměli. Skončila studená válka, řekl nám spokojený Hašek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michal Hašek

Jihomoravský hejtman kvitoval i rychlost, s jakou se mohli hejtmani s novou vládou setkat. „Děkuji i za ostatní hejtmany, že jsme se s vládou mohli sejít tak rychle, jen týden po získání její důvěry v Poslanecké sněmovně. To je také příslib, že bere komunikaci s regiony maximálně vážně,“ sdělil Hašek.

Vláda a kraje udělají vše pro to, aby se nemusely vracet do Bruselu miliardy korun

Vláda s kraji bude v následujícím období řešit řadu problémů, o kterých byla řeč i na úvodní schůzce. „Mluvilo se o čerpání evropských fondů. Vláda a kraje chtějí společně udělat vše pro to, abychom nemuseli zbytečně vracet do Bruselu desítky miliard korun,“ sdělil jihomoravský hejtman. Kraje podle něj budou připravené pomoci centrální vládě s čerpáním peněz. A to na projekty v krajích, které jsou už připravené, ale v regionálních operačních programech na ně nezbyly peníze.

„Jinými slovy – máme v krajích připravené projekty, na které nebyly peníze. Nabízíme vládě, abychom z peněz, které by se jinak vrátily Bruselu, dofinancovali projekty v krajích,“ objasnil ParlamentnímListům.cz. „Nejedná se jen o projekty krajů, ale i měst, obcí, neziskového sektoru, třeba i podnikatelů,“ doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…