Herci ztrapňují Zemana sprostou parodií lidové písně. A nejen tou

28.01.2013 16:15

VIDEO Zvolení Miloše Zemana prezidentem republiky vzbudilo velký rozruch i na sociálních sítích. O nich se říkalo, že v kampani fandily spíše jeho protivníkovi Karlu Schwarzenbergovi, což potvrzují i spíše negativní ohlasy, které se objevují po vyhlášení výsledků. Největší ohlas získala na Facebooku skupina lidí, kteří jsou hrdí na to, že Zemana nevolili. A na videoserveru youtube vše završila skupina umělců, prohlašujících, že Zeman na Hrad nepatří.

Herci ztrapňují Zemana sprostou parodií lidové písně. A nejen tou
Foto: Youtube.com
Popisek: Pavel Liška, Josef Polášek a další parodují lidovou písničku ve snaze dělat si legraci z Miloše Zemana

V pondělí se na Facebooku úspěšně chytila skupina „Nevolili jsme Miloše Zemana a jsme na to hrdí“. Během necelých dvou dní získala téměř dvacet tisíc sympatizantů. „Nikdo zde nezpochybňuje výsledky voleb, ale chceme se vymezit, my nejsme ti, kteří si zvolili opilce a jednoho z největších tunelářů naší historie,“ píše se na stránce.

V samotném podtitulu skupiny se ovšem objevuje poměrně jednoznačné hodnocení obou prezidentských kandidátů. „Jsi také ten, který volil správně? Přidej se!“ lákají organizátoři skupiny.

Voličům Miloše Zemana vstup zakázán

Ti, co volili špatně, však vítáni nejsou. „Prosím fanoušky a fanynky MZ, ať se věnují stránkám svého idolu a neotravují tady,nikdo je sem nezve,“ píše jedna z účastnic diskuse. A aby bylo úplně jasno, vysvětluje vzápětí: „Tady jsou totiž samí slušní a inteligentní lidé, kteří se jednou s klidným svědomím budou moci podívat svým dětem do očí s pocitem, že pro svoji a jejich demokracii udělali maximum.“

Jedním z nejpopulárnějších názorů na této stránce je pak distancování se od dalšího vývoje v České republice. „Nejsem ten, kdo bude zodpovědný za dalších 5 let v ČR, volil jsem čest a noblesu,“ napsal diskutující, který k tomuto prohlášení získal více než patnáct set „lajků“.

Na těchto stránkách se objevila i skeptická anketa na téma „Co si myslíte, že se změní po zvolení Zemana?“ Poměrně suverénně vede názor „ Nic výrazného, dál se bude vesele tunelovat“.  Druhý nejčastější názor byl, že prezident Zeman „zesměšní ČR“ a poměrně frekventovaný byl i názor, že se změní úplně všechno, protože Česká republika se přejmenuje na Lukoil.  

Na Facebooku je možné najít i několik skupin s názvem „Miloš Zeman není můj prezident“. Ta nejpopulárnější z nich zobrazuje na své stránce nově zvoleného prezidenta v nepříliš vzhledných pózách, například se sklenkou alkoholu, nebo s padající bradou. Objevilo se zde i video Miloše Zemana, padajícího v budově České televize ze schodů. Na stránce se objevují komentáře účastníků kalibru „Karel je člověk,což se o tom druhém "arogantním borci" těžko říká,“ nebo „dívám se na zprávy, a je mi zle“.

Nechci na Hradě Karla "Kalouska" Schwarzenberga

Jako protiváha se objevila skupina Nechci na Hradě Karla „Kalouska“ Schwarzenberga, která má v podtitulu uvedeno „Ne každej pankáč je cool“. Stránka upozorňuje hlavně na to, že s Karlem Schwarzenbergem by se na Pražský Hrad dostal i Miroslav Kalousek a jeho přátelé. Tato skupina se však snaží rovněž nabídnout ruku voličům Karla Schwarzenberga, když oceňuje jeho volební výsledek a vyzývá k zasypání příkopů ve společnosti.

Občas však poraženého prezidentského kandidáta a jeho okolí nešetří. Z umělců, podporujících Karla Schwarzenberga, si na této stránce utahuje video „Karlího andílci“, které odkazuje ke známému americkému filmu. Místo akčních hrdinek v něm však vystupuje trojice slečen v tradičních tyrolských krojích. Ty přinášejí dvojici šokovaných voličů volební lístky a přesvědčují je, aby volili „Kárla“. Následně za doprovodu podobně oblečeného trumpetisty dokonce předvedou taneční číslo, při kterém mezi jódlováním zpívají, že „Karel je nejlepší, Miloše rozdrtí na kaši“. Dělají si rovněž legraci ze Schwarzenbergovy češtiny, když například říkají, že „folební lístky jsou sexy“.

Velmi svéráznou facebookovou akcí je skupina „Děkujeme prezidentu Václavu Klausovi“. Necelé tři stovky sympatizantů zde pod heslem „Jakkoli s ním nemusíme ve všem souhlasit, sluší se poděkovat za jeho práci pro Českou republiku,“ dojatě loučí s odcházejícím prezidentem republiky a děkuje mu za vše, co pro tuto zemi udělal.

Objevují se zde názory ve stylu „po všech těch Husácích a Havlech mělo Česko 10 let na Hradě opravdového státníka“. Stránka založena týden před druhým kolem prezidentských voleb zároveň přináší některá zásadní vystoupení hlavy státu, například před Evropským parlamentem.

Zpěvný protest z Brna: My jsme Zemani…  

Mimo Facebook se po internetu rozšířila zejména produkce skupiny „Zeman na Hrad nepatří“. V ní je nejviditelnější skupina brněnských herců Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Josef Polášek a Marek Daniel. Tato skupina již server youtube obohatila o několik více či méně vážných videí, pouštějících se do Miloše Zemana.

Nejnovějším příspěvkem na tomto kanále je píseň Zemani, kterou zpívá výše zmíněná čtveřice umělců. Na videu mají všichni „po Zemanovsku“ nakloněnou hlavu a za doprovodu kytary zpívají na nápěv písně „My jsme Valaši“ dikcí nápadně připomínající nově zvoleného prezidenta: „My jsme Zemani, jedna zemina, Zemanské hory, to je pi*ovina".

Dále je zde možné zhlédnout například slavný dialog Miloše Zemana s Václavem Havlem, kterého si posílá pro becherovku, nebo „tajně uniklý“ záznam novoročního projevu z roku 2014, ve kterém prezident Zeman uděluje in memoriam státní vyznamenání mrtvému mafiánu Mrázkovi. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jakub Vosáhlo

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seznam zakázaných hostů, jmenovitě. Hysterický Železný, Witowská a poprask na pódiu... Petr Žantovský rozvířil, co se teď děje v ČT

5:00 Seznam zakázaných hostů, jmenovitě. Hysterický Železný, Witowská a poprask na pódiu... Petr Žantovský rozvířil, co se teď děje v ČT

TÝDEN V MÉDIÍCH Hnutí, které organizovalo demonstraci proti pandemickému zákonu, se distancovalo od …