Herman: Církev vrácené umělecké předměty do Vatikánu nevyveze

15.01.2014 21:20 | Zprávy
autor: vam

Obnova mecenášství v kultuře. To je jedna z věcí, které by chtěl v rezortu kultury dosáhnout nový ministr Daniel Herman. Uvedl to v pořadu České televize Hyde park. Prozradil také, že se osobně sejde s Andrejem Babišem, hovořit budou o sporu šéfa hnutí ANO ohledně jeho údajné evidence v seznamech Státní bezpečnosti. Nastávající ministr kultury v televizi také vyvracel obavy z toho, že by církev vrácené umělecké památky vyvezla do Vatikánu.

Herman: Církev vrácené umělecké předměty do Vatikánu nevyveze
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Herman vidí jako jednu z možností, jak podpořit umělce, obnovu mecenášství. Podle něj existují lidé, kteří mají zájem podpořit umění, ale přitom nestojí o to být vidět na billboardech.

Na otázku moderátora, zda je správné, aby se narychlo přijímal „lex Babiš“, protože šéf ANO není schopen předložit negativní lustrační osvědčení, uvedl, že má s Babišem domluvenou schůzku, kde se o údajné spolupráci Babiše s StB bude mluvit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Zabavení majetku

Jak vysvětlíte, že jste v minulém volebním období předložili zákon o zabavení majetku a teď jste proti němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mají to rádi.“ Po útoku zápalnými lahvemi na Ruský dům přišla reakce

12:17 „Mají to rádi.“ Po útoku zápalnými lahvemi na Ruský dům přišla reakce

Na Ruský dům v Praze 6 v ulici Na Zátorce kdosi zaútočil zápalnými lahvemi. Krátce po útoku v areálu…