Hezká Dobešova úřednice s hezkými fotkami. Šly přes ní zakázky, teď odchází

06.06.2012 8:24

Markéta Bergerová, šestadvacetiletá vysoká úřednice ministerstva školství, které exministr Josef Dobeš nechal pod palcem veškeré ministerské veřejné zakázky, ministerstvo opouští. Po jmenování nového ministra Petra Fialy se úřednice, známá též svými lechtivými fotografiemi, rozhodla odejít na vlastní žádost. Ministerstvo dnes opouští zástupy Dobešových lidí.

Hezká Dobešova úřednice s hezkými fotkami. Šly přes ní zakázky, teď odchází
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dobeš všem učitelům poděkoval za vynikající práci v oboru

„Paní Bergerová na svoji pozici rezignovala. Důvody jejího rozhodnutí úřad nezjišťoval," sdělila nová mluvčí ministerstva Kateřina Savičová.

Na šestadvacetiletou vysokou úřednici Dobešova ministerstva, která se zviditelnila i lechtivými fotografiemi, upozornil Týden.cz již v minulosti. Zpochybnil její vzdělání i praxi, nezbytnou pro vykonávání funkce ředitelky zásadního odboru veřejných zakázek.  

„Lživým tvrzením je, že ředitelka Bergerová je bez praxe a nemá tedy odpovídající zkušenosti. Naopak - má doktorát z obchodního práva (veřejné zakázky) a více než tříletou praxi,“ hájil tehdy kvality náměstkyně bývalý mluvčí ministerstva Antonín Zelenka. Podle Týden.cz je však přinejmenším její praxe velmi pochybná.

O Bergerové nedávno Týden.cz spekuloval jako o „spojce“ mezi Dobešovou stranou Věci veřejné a advokátem Danielem Musilem, ke kterému směřují nitky většiny sponzorských příspěvků pro stranu. I to jak ministerstvo, tak Věci veřejné vehementně popírají.  

Po nástupu ministra školství Petra Fialy opouští ministerstvo zástupy úředníků. Věrných jeho předchůdci Josefu Dobešovi. Martin Krejza, který řídil ministrův kabinet (a podle Týden.cz byl blízkým Dobešovým kamarádem), odešel na vlastní žádost.

Z ministerstva rovněž mizí personální ředitel Luděk Havránek a rovněž Hana Podubecká, šéfka propíraného programu Vzdělání pro konkurenceschopnost. Odchází též ředitelka sekce evropských fondů Dita Schautová. Na ministerstvu už nepůsobí ani výše zmíněný mluvčí Zelenka.  


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

7:51 ,,Práva Romů?" Ne. Křeček smáznul světovou neziskovku. Řekl vše

Ředitelka české odbočky neziskové organizace Amnesty International Linda Sokačová nedávno obvinila v…