Hillary Clintonová je fakt svině. Merkelová, to radši ani nepište, co si myslím. Žádná budoucnost nebude, Evropa podlehne, soudí proslavená židovská osobnost Prahy

29.08.2016 7:07

Evropa by se měla ozbrojovat. Učit by se měla od Izraele, tvrdí majitel slavné pražské košer restaurace King Solomon Aaron Günsberger. Muž, který se dostal až na stránky New York Times. Co říká o migrační krizi, budoucnosti židovské komunity i o německé kancléřce Angele Merkelové, píše server Expres.cz.

Hillary Clintonová je fakt svině. Merkelová, to radši ani nepište, co si myslím. Žádná budoucnost nebude, Evropa podlehne, soudí proslavená židovská osobnost Prahy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Průčelí synagogy

Úvodem se Günsberger vyjádřil k akci protiislamisty Martina Konvičky minulý týden na Staroměstském náměstí. Dle jeho slov Konvička svou hrou na útok Islámského státu napáchal škody. „Mně totiž volají lidí, že chtějí stornovat zájezd do Prahy, protože v New York Times psali, že v Praze útočili vojáci ISIS. Já jim říkám, že to je lež, že tam psali, že šlo o falešný útok. To už ale nikdo nečte. Když to vezmeme do absurdna, tak je schopný poškodit cestovní ruch, což si myslím, že ho vůbec nenapadlo. Je vůbec podle mě nenapadlo, co můžou způsobit,“ dodal muž, jenž sám ze své restaurace běžel na místo. 

Anketa

Věříte ve šťastnou budoucnost svých dětí?

13%
87%
hlasovalo: 6371 lidí

"Kdyby se tam opravdu něco dělo, poslal bych signál, aby všichni zavřeli restaurace, židovskou obec, synagogu, hřbitov, butiky. Prostě bychom celou čtvrť evakuovali. Vždycky totiž automaticky počítáme s tím, že je útok směřovaný na nás. To je ten důvod, proč jsem tam běžel,“ poznamenává Günsberger k „divadelní akci“ konvičkovců. V židovské čtvrti mají podle jeho slov systém včasného varování a bezpečnostního opatření. Funguje prý dlouho, akorát se s rozvojem technologií vylepšuje. 

Günsberger se netají tím, že nosí zbraň. Podle jeho slov je hustota lidí se zbraní v židovské čtvrti poměrně vysoká. Se zpřísněním zákona o držení střelných zbraní tak nesouhlasí. „Uvedu příklad z Izraele. Tam, když se stane teroristický útok nožem na ulici, kdy útočník někoho pobodá, nedej bože, zabije, vmžiku je tam sedm osm aktivních držitelů střelné zbraně a toho člověka zabijí. Ten člověk nemá šanci ublížit nikomu dalšímu. V Nice ten člověk zabil přes osmdesát lidi, než se jim ho podařilo zastavit. Pokud ale nemáte ozbrojené lidi, nemá ho kdo zastavit. Musíte čekat na policii, což může trvat dlouhé minuty ve chvíli, kdy jde o vteřiny. Pak umírají lidi. Jsem přesvědčen o tom, že 99 % trestných činů je spácháno nelegálně drženou zbraní. Pravidla musí být, ale rozhodně bych neomezoval držení zbraní. Naopak to nahrává gaunerům,“ domnívá se. 

Fotogalerie: - Okupanti obsazují Prahu

Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...
Happening s názvem Okupanti obsazují Prahu v souvi...

Následně se Günsberger vyjádřil také k bezpečnosti v Praze. On sám, ani pražská židovská komunita se zde bezpečně necítí. „Bohužel ta historická zkušenost, že oni primárně útočí na židovské cíle, je daná. Rozhodně to není kvůli české společnosti. Nebezpečí nezaznamenáváme od českých občanů. Problém je v tom, že žijeme v globální Evropě, neexistují žádné hranice a je jedno, jestli se útočí v Paříži, Bruselu nebo v Praze,“ domnívá se. V Praze se podle něj také stane teroristický útok, jen se neví kdy. 

Hlavním současným problémem je dle jeho názoru islám, nikoliv migrační krize. „Kdyby sem utíkalo 10 tisíc Ukrajinců, Španělů, Italů, není problém. Když sem bude utíkat 20 tisíc Vietnamců, tak bude možná problém s kriminalitou kvůli mafii, ale kriminalita je kriminalita. Ta společnost zas tak neohrožuje. Kriminálníci většinou vraždí kriminálníky a nevyhazují do vzduchu metro. Ten problém je v tom, že utíkají muslimové, kteří mají hodnoty, které nebudou kvůli Evropě měnit, což já zase chápu,“ sdělil. Uprchlíky z válečných oblastí vnímá jako chudáky, ale vidí zároveň problém v jejich kultuře. „A vždy přežije ta tvrdší kultura a rozhodně to nebude ta evropská,“ zmínil. Celá situace dle jeho názoru skončí válkou. „Žádná budoucnost není. Je konečná,“ sdělil se slovy, že Židé v Praze nepřežijí. "Židovská obec se skládá z přeživších. Tady brzy nikdo nezůstane. Dávám tomu 15 let," myslí si.

"My potřebujeme žít komunitní život. A naše židovství se nedá žít tady. Děti musí mít kamarády. Po revoluci se to trošku zmohlo, ale už to tady zas upadá. Další věc je bezpečnost. Všichni Židé z Francie utíkají. Loni jsem tady měl kamaráda z Paříže, velmi úspěšného obchodníka s potravinami. Řekl bych, že tam má monopol. A on mi řekl, že se stěhuje s rodinou do Izraele, protože se každý den bojí, jestli se mu děti vrátí živé ze školy nebo ne. A jak odněkud zdrhají Židé, ta země je v hajzlu. Zdrhají z Francie, Belgie, Holandska a teď začínají utíkat i z Anglie," dodal Günsberger.

Původní text ZDE

Závěrem se Günsberger vyjádřil k americké politice a k německé kancléřce Angele Merkelové, jež před několika dny navštívila Česko. „To je parádní frajerka. Radši ani nepište, co si o ní myslím. Prostě nezvládla situaci. A zase to souvisí s Židy. Oni mají furt výčitku, co Židům udělali, a teď se snaží ukázat, že oni jsou ti humánní. Neumí jít středem. Němci jsou vyřízení. Nemají na to ekonomicky ani lidsky. Je to velký průšvih,“ dodal. 

A co tedy prezidentské volby v USA? Günsberger by volil dle svých slov magora, republikánského kandidáta Donalda Trumpa. „Protože ona, Hillary Clintonová, je fakt svině. Ji nikdy,“ řekl rázně s tím, že ona nechala již umřít spoustu lidí. 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …