Hillary Clintonová je nebezpečím pro svět, udeřila ve Francii Le Penová

20. 5. 2016 18:35

Vůdkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penová poskytla rozhovor francouzské verzi proruského zpravodajského Russia Today. Konstatovala v něm, že by se jako příští prezidentka Francie mohla přimluvit za uznání připojení ukrajinského poloostrova Krym k Rusku. Za velký problém pro svět by prý považovala zvolení demokratky Hillary Clintonové za prezidentku USA. Zprávu přinesla ČTK.

Hillary Clintonová je nebezpečím pro svět, udeřila ve Francii Le Penová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen
reklama

Marine Le Penová má šanci uspět v roce 2017 v prezidentských volbách ve Francii. Průzkumy ukazují, že šéfka radikální Národní fronty má šanci postoupit do druhého kole prezidentského souboje. Pokud by ho dokonce vyhrála, nevylučuje, že by se zasazovala o uznání ukrajinského poloostrova Krym za ruské území. „Francie by mohla uznat Krym (jako nedílnou součást Ruska),‰ řekla Le Penová podle agentury AFP.

Sluší se ovšem dodat, že její vítězství ve druhém kole není příliš pravděpodobné, protože většina voličů se postaví za umírněnějšího kandidáta, i když u toho možná budou skřípat zuby. K obdobné situaci došlo v roce 2002, kdy do druhého kola prezidentských voleb postoupil její otec Jean-Marie Le Pen, jenž byl následně drtivě poražen Jacquesem Chirakem. Toho sice část Francouzů nijak zvlášť neuznávala jako vhodného prezidenta, ale pořád byl pro ně přijatelnější, než Le Pen.

Marine Le Penová nikoli poprvé označila západní protiruské sankce za stupidní a volala po jejich zrušení. V tomto bodě se politička shoduje s českým prezidentem Milošem Zemanem. Kritická byla i k předvolební situaci v USA. Jedním z favoritu na prezidenta resp. prezidentku, je demokratka Hillary Clintonová. „Myslím si, že pokud bude zvolena, bude pokračovat v této destruktivní politice, v konfliktech, v uzavření Evropy v zaslepeném euroatlantismu, takže si myslím, že je nebezpečím pro klid světa,“ řekla Le Penová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Celá ČR nakažená. Strašná tabulka. Předního odborníka

9:44 Celá ČR nakažená. Strašná tabulka. Předního odborníka

Ekonom Daniel Münich položil na stůl pár čísel. Varovných čísel. Zdůraznil přitom, že se nesnaží o n…