Hillary Clintonová napsala paměti. Prozradila v nich, co jí podrazilo nohy

12.06.2014 21:27

Bývalá první dáma Spojených států a někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová napsala paměti. Je to snad předstupeň ke kandidatuře na prezidentku? Co všechno se v knize dočteme, prozrazuje Český rozhlas.

Hillary Clintonová napsala paměti. Prozradila v nich, co jí podrazilo nohy
Foto: timesunion.com
Popisek: Bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clinton
reklama

Kdo by si chtěl přečíst nějaké detaily z poněkud, mírně řečeno, neklidného rodinného života manželů Clintonových, tato kniha není pro něj. Clintonová se totiž v této oblasti drží zpátky. Jinak je tomu ale v oblasti mezinárodní. Tam se snaží Američanům popsat, jak dění v různých koutech světa ovlivňují jejich život. Hovoří i o povolení operací v Iráku, kde se i dnes intenzivně bojuje.

„Vůbec poprvé označuje za chybné to, že v roce 2002 jako senátorka hlasovala pro povolení válečné operace v Iráku. Jak doslova říká, myslela si, že jednala v dobré vůli, ale že to byl omyl. Právě Irák potom byl jedním z témat, která Clintonovou, obrazně řečeno, potopila během stranických prezidentských primárek v roce 2008, z nichž vzešel jako demokratický kandidát Barack Obama,“ připomíná ČRo.

Z knihy se ale nedozvíme ani to, jestli Clintonová znovu vstoupí do prezidentského ringu a pokusí se stát vůbec první ženou stojící v čele USA. Komentátoři ale poukazují na to, že kniha představuje také určité provolání k Demokratické straně v USA a z tohoto hlediska lze říci, že jde o jeden z kroků na možné cestě do Bílého domu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

6:12 Poteče krev! Babiš vydal drsný příkaz

V pravidelném nedělním hlášení „Čau lidi“ se premiér Andrej Babiš (ANO) jal vysvětlovat, že ANO nepo…