Historický den pro obce, které dosud byly součástí vojenských prostorů. Jejich obyvatelé si dnes poprvé zvolí zastupitele

16.01.2016 7:15

Obyvatelé šesti obcí, které vznikly na území bývalých vojenských újezdů, si dnes poprvé v novodobé historii zvolí své místní zastupitele. Civilní správu získají v Polné na Šumavě, v Bražci a Doupovském Hradišti na Karlovarsku, v Luboměři pod Strážnou na Přerovsku a v Kozlově a Městě Libavá na Olomoucku.

Historický den pro obce, které dosud byly součástí vojenských prostorů. Jejich obyvatelé si dnes poprvé zvolí zastupitele
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební zákon, ilustrační foto

Hlasovat půjdou také lidé ze čtyř obcí na Berounsku, Bruntálsku a Opavsku, aby si vybrali nová zastupitelstva namísto těch, která se loni z různých příčin rozpadla.

Celkem se o místa 70 zastupitelů uchází 139 kandidátů, zvolena tedy bude polovina z nich. Platí to stoprocentně ve Městě Libavá s 550 obyvateli, kde budou mít patnáctičlenné zastupitelstvo. O zvolení se tam uchází přesně dvojnásobný počet kandidátů ze dvou konkurenčních uskupení.

Nejmenší výběr budou mít voliči v Chlustině na Berounsku a také v Doupovském Hradišti, kde se podařilo z obyvatel čtyř místních částí sestavit jen jednu devítičlennou kandidátní listinu. Největší výběr budou mít naopak lidé v Kozlově na Olomoucku, kde se dvěma místním uskupením, z nichž jedno reprezentuje místní část Slavkov, postavil devětačtyřicetiletý voják v záloze Erik Anger.

Hlasovat se bude od 07:00 do 22:00, výsledky po sečtení hlasů nabídne ČSÚ na oficiálním volebním webu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

22:57 Ester Ledecká? To byste se divila! Důležité a kladné svědectví o hvězdě našeho sportu

Vítězství Ester Ledecké nejen rezonuje v českých a zahraničních médiích ve smyslu fascinujícího zla…