Historie je důležitá, oslavujme naši státnost, říká Sehnal na svátek sv. Václava

28.09.2021 8:39

Svátek svatého Václava, který je léta coby státní svátek Den české státnosti v naší zemi připomínán, dává podle předsedy Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala příležitost zamyslet se nad stavem společnosti i tím, jak je Česká republika řízena.

Historie je důležitá, oslavujme naši státnost, říká Sehnal na svátek sv. Václava
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Sehnal

“Připomínáme si Den české státnosti. Pro mnohé občany je to pouze den pracovního volna a příležitost k prodlouženému víkendu. Neměli bychom ale pro naši zemi tak významné dny přehlížet pouze jako možnosti k odpočinku, ale hrdě si připomenout si českou bohatou minulost a zamyslet se nad budoucností,” uvádí Sehnal.

Anketa

Byla Angela Merkelová přínosem pro Evropu?

13%
80%
hlasovalo: 16918 lidí

Podle jeho slov bychom neměli zapomínat na historické události, které slouží i jako pojítko společnosti, kterou stmelují. “Říká se, že národ, který nezná svoji historii, nemá ani budoucnost. Nevím, nakolik je to pravdivé, ale něco na tom je. Jak chceme pracovat na zdárné budoucnosti vlastního národa a státu, když neznáme svou minulost?” ptá se politik. 

“Historie je tím, co nás drží jako národ pohromadě, co může v mnohém motivovat a dávat sílu, že jsme v minulosti zvládli i těžší situace a zkoušky. V současné době čelíme rozvratu státního rozpočtu, zdražování, různým tlakům a dalším problémům. Nic není neřešitelné, pokud stát řídí schopní politici,” pokračuje.

Takové ale prý v současné době nemáme. “Stačí se podívat, jak Babišova vláda náš stát zadlužila. To je problém na další desítky let. Vládní politici musí fungovat tak, aby usnadnili život současným občanům, ale zároveň tak, aby ho nezkomplikovali budoucím generacím, což se teď neděje. Často to připomíná heslo “po nás potopa”. Politika krátkozrakého rozhodování s ohledem na jedno volební období je nebezpečná. Aliance pro budoucnost má promyšlený program a plán, jak řídit stát a nezadlužovat ho. Myslíme na současné obyvatele i jejich děti a vnuky,” uzavírá Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

8:53 „To nemůžete myslet vážně!“ Vondráček dostal v ČT otázku na Zemana, která ho šokovala

Předseda Sněmovny Radek Vondráček se rozhodl ještě jednou důkladně vysvětlit svou návštěvu u prezide…