Hitler také sliboval. Akce Okamury proti smlouvě s USA jela natvrdo

27.06.2023 14:27 | Reportáž

Před začátkem jednání o schválení obranné spolupráce s USA proběhla na Malostranském náměstí akce SPD a Trikolory, na které politici vysvětlovali svůj odpor vůči jejímu předpokládanému schválení. Tomio Okamura připomenul, že v tomto ohledu je SPD jedinou skutečnou opozicí, na rozdíl od hnutí ANO. Smlouva je podle něho vlastizrádná a vláda zaprodává suverenitu ČR. Pak ale nastoupil poslanec Jaroslav Foldyna a přišly ještě horší výrazy a přirovnání. Například že Hitler také sliboval, že Wehrmacht Protektorátu Čechy a Morava zajistí bezpečnost.

Hitler také sliboval. Akce Okamury proti smlouvě s USA jela natvrdo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura a poslanec Jaroslav Foldyna

Na začátku hovořil předseda SPD, Tomio Okamura. Vypíchl, že SPD je jediná strana, která se smlouvě s USA postaví a všichni její poslanci budou hlasovat proti. Za zklamání označil postoj hnutí ANO, protože předsedkyně poslaneckého klubu Alena Schillerová oznámila, že většina poslanců bude hlasovat pro. Na to zaznělo z publika: „Fuuuuuj!!!“

Pro Okamuru a SPD je smlouva nepřijatelná, vyslovil jasné NE americkým, ale i jakýmkoliv jiným cizím základnám. Také uvedl, že smlouva není o spolupráci, ale o budoucí přítomnosti amerických ozbrojených příslušníků v celkem jedenácti vojenských objektech, které jsou ve smlouvě specifikovány. Kde si mimo jiné budou moci stavět svá zařízení. A budou se moci volně pohybovat po České republice včetně rodinných příslušníků. Upozornil, že nad těmito vojenskými příslušníky nebude mít Česká republika žádnou kontrolu. Varoval také, že smlouva je na 10 let a je nevypověditelná.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Šebesta

Ing. Ondřej Knotek byl položen dotaz

plat

Dobrý den, je pravda, co tvrdí ten mladý youtuber a europoslanec, že kromě vysokého platu, což se ví dlouho, dostávají ale europoslanci ještě další peníze? Prý až 700 000 korun měsíčně na odměny svého týmu a 127 000 na vedení kanceláře ve své zemi, současně si jsou vám propláceny letenky do země v ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Nevypověditelná smlouva?, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseanaboca , 27.06.2023 16:21:13
Mohou nás ukolébávat, že smlou lze vypovědět, ale nelze, Jak vypovědět smlou státu, od kterého máme zbraně a který nám na ně zajšťuje munici, servis a další:: ??!!! Nelze, protože USA jen pozvednou prst a řeknou ty ty a je po vypovídání. Jsme zotročení, víc než od SSSR kdysi.

|  8 |  1

Další články z rubriky

„Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

10:40 „Zabili by ti tátu.“ Na střeše měl někdo být. Nebyl. Bývalý agent na Trumpa mladšího vypustil bombu

Naštěstí neúspěšný atentát na republikánského prezidentského kandidáta dál hýbe Spojenými státy. FBI…