Hlas od Bakaly v reakci na materiál PL: Krúpa žádný soud nevyhrál

8. 10. 2018 15:25

Minulý týden ParlamentníListy.cz uvedly, že podnikatel Pavol Krúpa vyhrál v soudním řízení proti Zdeňku Bakalovi vedeném u švýcarských soudů. Šárka Samková ze společnosti BMM ovšem pro ParlamentníListy.cz řekla, že tato informace není pravdivá.

Hlas od Bakaly v reakci na materiál PL: Krúpa žádný soud nevyhrál
Foto: Hans Štembera
Popisek: Uhlobaron Zdeněk Bakala

Naše redakce taktéž napsala, že žalobu na náhradu škody, kterou podal Zdeněk Bakala loni v létě ke švýcarskému soudu vůči Pavolu Krúpovi, považuje podnikatel Krúpa za nepřípustnou. Jde prý o náhradu škody, která měla údajně Zdeňku Bakalovi vzniknout v důsledku demonstrace, kterou plánoval před Bakalovým domem ve Švýcarsku a která nebyla uskutečněna.

Krúpovy protiargumenty ve vztahu k nepříslušnosti švýcarských soudů Bakala uznal a žalobu minulý týden stáhl zpět, konstatovaly PL v uplynulých dnech.

Reakce Šárky Samkové, manažerky komunikace společnosti BM Management, která patří manželům Bakalovým a která mimo jiné zajišťuje jejich mediální zastoupení, ovšem celou věc vidí docela opačně.

„Pavol Krúpa žádný soud nevyhrál, žaloba podaná na něj ve Švýcarsku byla stažena v souvislosti s novým, mnohem závažnějším obviněním podaným Zdeňkem Bakalou u amerického soudu.

Zdeněk Bakala původně žaloval Pavla Krúpu ve Švýcarsku, a to za škody způsobené v souvislosti s demonstrací před domovem Bakalových, jejíž organizací Krúpa vyhrožoval. Později se ukázalo, že šlo pouze o malou část rozsáhlé protizákonné kampaně Pavla Krúpy, zahrnující šíření nepravdivých informací, obtěžování a pokus získat vydíráním miliony dolarů. K tomu docházelo převážně na území Spojených států. Proto byla koncem září u amerických soudů podána mnohem závažnější žaloba a švýcarské řízení bylo pozastaveno," sdělila PL Šárka Samková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

21:05 Ukázal jsem jim! Babiš vynesl info z jednání EU: Šlo o naše sousedy

Premiér Andrej Babiš prostřednictvím svého pravidelného týdenního facebookového hlášení „Čau lidi“ t…