Hlas z NATO: Od Ruska očekáváme následující...

17. 4. 2016 9:00

Na probíhající konferenci o bezpečnosti Globsec v Bratislavě promluvil náměstek generálního tajemníka NATO Alexander Vershbow. Popsal, co lze očekávat od chystané schůzky mezi NATO a Ruskem. Rozhodně prý nejde o obnovu standardních vztahů, protože Rusko dál nerespektuje mezinárodní právo, ale představitelé NATO chápu, že i tak je třeba s Kremlem komunikovat. Informuje o tom ČTK.

Hlas z NATO: Od Ruska očekáváme následující...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka NATO

„Stále jsme svědky neakceptovatelné ruské agrese na Ukrajině, suverénního státu, jehož část byla protiprávně anektována a jehož stabilita je narušována systematickým způsobem a vojenským zásahem přímo řízeným z Moskvy. Očekáváme od Ruska, že bude plnit dohody z Minsku a že se zdrží provokativních vojenských kroků, které vytvářejí dodatečná rizika,“ poznamenal Alexander Vershbow.

Navzdory řečenému je prý třeba udržovat komunikační kanály s Kremlem otevřené. Ačkoli to rozhodně neznamená obnovu vztahů mezi NATO a Ruskem, jak jsme je znali ještě před ruskou invazí na Krym v roce 2014, vzájemné mlčení by mohlo být velmi nebezpečné.

Na konferenci o mezinárodní bezpečnosti, která dnes skončí, se Alexander Vershbow vyjádřil i k Islámskému státu. Podle náměstka generálního tajemníka je to nejnebezpečnější teroristická organizace dneška, se kterou je třeba bojovat za pomoci armádních sil, ekonomických prostředků, ale také v ideologické rovině. Islamisty je třeba odstřihnout od jejich příjmů a lidem ve světě je třeba vysvětlovat, že radikálové prosazují jen pokroucenou verzi islámu. To by mělo odradit potenciální zájemce o vedení bojů v řadách radikálů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

7:21 „Zeman umře?“ Sranda z Babiše a Soukupa: To jste si předplatili na ČT. Nový pořad

Boj proti dezinformacím už nikdy nebude stejný jako dříve. Česká televize v neděli večer spustila sv…