Hlas ze středověku. Novinář Doležal navrhl zařadit senátora Čunka mezi památky UNESCO

13. 8. 2016 19:36

Komentátor Jiří X. Doležal se na serveru Reflex.cz zamyslel nad vystoupením senátora a bývalého vsetínského starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL) v pořadu Události, komentáře ČT24. „Ústy Jiřího Čunka promluvil čirý středověk,“ uvedl k Čunkovým slovům o homosexualitě Doležal. Podle něj jsou Čunkovy názory tak blbé, že je to v dnešní době až zarážející.

Hlas ze středověku. Novinář Doležal navrhl zařadit senátora Čunka mezi památky UNESCO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Čunek
reklama

„Úplně nejvíc mne rozesmálo, když říkal, že homosexuálové jsou handicapovaní,“ pozastavil se Doležal. Následně poznamenal, že homosexualita prostupuje všemi vrstvami a složkami společnosti, i proto dokáží homosexuálové jak držet při sobě, tak prosazovat svoje zájmy. „Malý příklad: V devadesátých letech společně začínal boj za práva gayů a za legalizaci marihuany. Zatímco homosexuálové jsou dnes váženou menšinou, stran trávy sice máme poměrně liberální legislativu, ale pořád jde o zakázanou substanci. Průvody gayů pravidelně podporuje i americký velvyslanec, ale na Million Marihuana March nepřijde ani vrátný z holandské ambasády,“ zmínil se slovy, že homosexualita opravdu neznamená handicap, ale velkou komparativní výhodu pro kariérní růst.

Původní text ZDE.

Čunek Doležala zaujal i slovy k dnešnímu pochodu na podporu sexuálních menšin Prague Pride. Řekl totiž o něm, že je protispolečenský a společensky škodlivý. „Důvodem je podle Čunka to, že navozuje dojem, jako by normou byla homosexualita. Protože například otcové s dětmi propagující tradiční rodinu žádný nepořádají, a kdyby, tak by nikoho nezajímal, tak se tomu nevěnuje pozornost a média referují jen o homosexuálech. Jasně. Takže když se skupina heterosexuálních otců tradičních rodin nezmůže na marketing svého stylu života, je třeba odsoudit karneval mnohem schopnějších gayů, protože je víc vidět než ta parta, ke které pan Čunek patří,“ kritizuje Doležal.

„Myslím, že na myšlenkové stereotypy, jaké pan Čunek předvedl, by se měla vztahovat stejná ochrana jako na jiné antediluviální relikty. Proto navrhuji Čunka vyhlásit národní kulturní památkou v kategorii ‚lidový moravský homofob‘ a zařadit jej i s jeho postoji mezi kulturní památky chráněné UNESCO,“ uzavřel Doležal se slovy, že zaplať pánbůh lidí uvažujících jako Čunek ubývá.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

20:40 Křeček přitvrdil: Integrace Romů je problémem celé evropské civilizace

Ombudsman Stanislav Křeček tvrdí, že problém diskriminace Romů v české společnosti není veliký. „Roz…