Hlavním termínem pro jednání vlády bude pondělí odpoledne

07.12.2018 16:02 | Zprávy
autor: čtk

Základní termín pro zasedání vlády by měl podle informací ČTK z Úřadu vlády být od příštího roku v pondělí od 14:00. Vláda se od nástupu premiéra Andreje Babiše (ANO) před rokem schází většinou ve středu, často časně ráno. Kabinet i v novém roce počítá s operativními posuny jednání, pokud bude hlavní termín kolidovat s jinou akcí.

Hlavním termínem pro jednání vlády bude pondělí odpoledne
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vládní zasedací místnost

V minulém volebním období se jednání vlády konala především ve středu. Pokud zasedání kabinetu kolidovalo s jednáním Poslanecké sněmovny, Senátu, případně výborů komor Parlamentu, zasedli ministři už v pondělí. Kabinet pod Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) schvaloval termíny jednání na pololetí dopředu.

Babišova vláda určuje termíny operativněji a reaguje přitom na aktuální program premiéra a ministrů. Zasedání koalice ANO a ČSSD jsou obvykle kratší, takže někdy ve středu stihnou ministři jednání ve Strakově akademii ještě předtím, než zamíří na 9:00 do Sněmovny. Jednání začínají často v 6:00.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Příspěvky z EU na ukrajince

JAK JE MOŽNÉ, ŽE ČR NEDOSTÁVÁ Z EU PŘÍSPĚVKY NA UKRAJINCE TAK JAKO ZÁPAD EVROPY NA IMIGRANTY

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…