Hledá se šéf protikorupční policie. Tohle jsou prý favorité

9. 8. 2014 21:37

Z Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality odešel Milan Komárek, údajně z osobních důvodů. Policejní prezident Tomáš Tuhý tak musí řešit otázku, kdo napříště povede důležitou policejní složku. Jasno má být na podzim, ale podle deníku Insider má již teď dva favority.

Hledá se šéf protikorupční policie. Tohle jsou prý favorité
Foto: Pavel Kozdera
Popisek: Znak ÚOKFK

Lidové noviny informovaly o tom, že novým šéfem protikorupční policie může být Jiří Vild, Komárkův náměstek. Podle Insideru ale bez šance na jmenování nejsou ani ředitel plzeňské policie Jaromír Kníže nebo Ladislav Novák, šéf odboru obecné kriminality pražské policie.

Následně se deník zamýšlí nad náhlostí odchodu Komárka z funkce. „Konec ředitele Komárka je o to více zarážející, že poté, co si začátkem června odbyl první schůzku se svým novým nadřízeným – náměstkem Tuhého pro kriminálku Zdeňkem Laubem, hýřil optimismem,“ připomíná.

Teoreticky je prý možné, že se připravuje vznik velkého „super útvaru“, o němž se spekulovalo i v minulosti. Konkrétně by šlo o spojení protikorupční policie, protimafiánského útvaru a protidrogové centrály. Stojí také za pozornost, že odcházející Komárek se v těchto dnech podílí na zrodu nového útvaru, který bude zaměřen na boj s kyberkriminalitou. Nelze prý zcela vyloučit ani možnost, že se Komárek později postaví do čela tohoto útvaru, ale pokud k tomu dojde, oslabí se tím Komárkovo zdůvodnění odchodu od protikorupční policie - totiž z osobních důvodů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

21:16 VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) využil možnosti posadit se do automobilu VW Golf Václava Hav…