Hry se však zastal například ředitel Národního divadla v Brně Martin Glaser. „Glaser se zastává svobody umění, když prohlašuje že politici nejsou od toho, aby mluvili do toho, co se má v divadle hrát, a lidi nikdo nenutí, aby představení navštívili. Svoboda umění v rámci svobody projevu má právní ochranu, ale ne absolutní. Ovšem svobodu slova nemají jen novináři a umělci, má ji i Miloš Zeman, mají ji i občané, kteří jsou zvoleni do Zastupitelstva města Brna. Mohou vyjádřit, že něco, co považuje Glaser za umění, považují za hnus,“ sdělil jasně Koudelka.
„Část lidí živících se uměním ve snaze získat různé granty se orientuje na šokování za každou cenu. Chtějí být ohromující. Glaser se tváří, jako by hájil svobodu uměleckého projevu. Přitom se mu nelíbí svobodná kritika. Zajímalo by mne, zda by měl stejný postoj, kdyby v jeho divadle chtěl někdo inscenovat nacistické zpracování Žida Sűssa, a zda by též kritizoval, kdyby se proti této propagaci nacismu někdo postavil,“ dodal jasně Koudelka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef