Hnusné slepice, kradou a lžou. Mladí Vandasovci poučují o vládě

04.11.2011 19:52 | Zprávy

"Slepice jsou hnusné plemeno – kradou, lžou a podváděj. Maskují se jako hosté chudí, jak jsou ale v Kačerově, je jim okamžitě hej! Bez oddychu si stěžují prudí, přitom kachnám tvrdě vládnou, drze napadnou i labutě a husy, čest v sobě nemají vůbec žádnou." I takovými přirovnáváními častují mladí dělníci české politické špičky. Chtějí tak zvýšit zájem mladých o politiku. Politiky ale jejich aktivita příliš nezajímá. Tedy vyjma šéfa "klasických" dělníků, Tomáše Vandase.

Hnusné slepice, kradou a lžou. Mladí Vandasovci poučují o vládě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas na mítinku strany

Nejen Dělnické straně sociální spravedlnosti vedené Tomášem Vandasem, ale i Dělnické mládeži už došla se současným vládním establishmentem trpělivost.


Členové mladé pravice se tak rozhodli dát najevo nesouhlas s vládní a vůdčí politickou garniturou poměrně svérázným způsobem. Rozjeli kampaň s názvem Školní dvůr, v jejímž rámci vydali i poměrně originální komiks. Skrz kachny, slepice a husy v něm útočí na současné politiky. Chtějí apelovat na to, aby se situace změnila.

Slepice se maskují. V Kačerově jim je hej

"Slepice jsou hnusné plemeno - kradou, lžou a podváděj. Maskují se jako hosté chudí, jak jsou ale v Kačerově, je jim okamžitě hej," píše se v komiksu, který atakuje vládní praktiky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…