Hollane se Stropnickým, nelezte do hospod. Ty jsou pro slušné lidi, vzkazuje posměšně bloger

03.09.2016 11:39

S neotřelým vysvětlením toho, proč brněnský lokální politik Matěj Hollan a šéf Strany zelených Matěj Stropnický byli vykázáni z jedné brněnské hospody, přišel bloger a glosátor Ladislav Větvička.

Hollane se Stropnickým, nelezte do hospod. Ty jsou pro slušné lidi, vzkazuje posměšně bloger
Foto: o.s. Tejňáci
Popisek: Restaurace ve sportovní hale v Týně nad Vltavou
reklama

Na svém blogu na serveru iDnes.cz vysvětlil půvabným severomoravským dialektem, že hospoda je oáza klidu a pohody. „Do hospody u nas lidi chodi proto, aby spočli. Aby se nemuseli divat na ty protivne tlamy, kere cely tyden vidi v robotě, na uřadě nebo doma,“ uvedl s tím, že lidé si vybírají hospodu podle toho, aby v ní neviděli „ty protivné tlamy ze šichty, z úřadu nebo z chalupy“.

Celý text je ZDE

A tak jsou hospody havířské, úřednické, baníkovské, slávistické, sportovní, rodinné atd. „Když mam na sobě banikovsky dres, tak s nim nelezu do sparťanske knajpy na Letne a když sem konzultant z Prahýý v kvadru s počitačem, tak nelezu do haviřskeho pajzlu. A pokud lezu, tak musim počitat s nasledkama. Nejsem zastance nasilnych metod, obzvlaště v hospodě ne. Ale musim počitat s tym, že když v kvadru vlezu do haviřske knajpy, kde su lidi nasrani po opravdove praci a fakt nemaju chuť se divat na kravaťacku tlamu, tak se može stat, že ke mně jakysik haviř přide a slušně povi: ‚Zeber se a choď do piče‘,“ píše Větvička s tím, že proto by ani „multikulturní marxističtí aktivisti Hollan se Stropnickým“ neměli lézt do hospod. „V hospodach totiž byvaju obvykle slušni lidi. A tak se nemožu divit, že se jeden z nich postavil a slušně jim povedal: ‚Choď do piči‘,“ dodal Větvička.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

4:39 „Krvácení, nejde dýchat.“ Hlas dělníků průmyslu: Držíme Česko nad vodou. Zde je praxe

Nošení respirátorů ve výrobě je neakceptovatelné, protože správně používané výrazně zhoršují dýchání…