Honí ho jako chartistu. Umělec, který nazpíval SPD hymnu, našel zastání

23.07.2021 18:13 | Ze sítí

Hnutí SPD v polovině července odstartovalo na Letenské pláni před stadionem fotbalové Sparty svoji kampaň do nadcházejících voleb, kromě představení kandidátů do voleb a programu pro voliče či kamionu „SPĎáka“ zazněla i nová hymna hnutí, kterou nazpíval zpěvák Petr Kolář. Mnoho lidí však píseň nerozdýchalo a na Petra Koláře se snesla vlna kritiky.

Honí ho jako chartistu. Umělec, který nazpíval SPD hymnu, našel zastání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Kolář zpívá novou hymnu SPD

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17945 lidí
Píseň bude provázet hnutí v celé předvolební kampani. „Ať naše země může zrát, českou vlajku nedat za jinou,“ zaznívá mimo jiné v písni. „Za lidi férově hrát, bránit svůj národ, svůj stát,“ zpívá se v refrénu. Ve videoklipu se pak objevují dělnické motivy stejně jako motivy rodinné. Například dědeček hraje se svým vnoučkem šachy nebo zemědělec pracuje na poli.

Hon médií na osobu Petra Koláře však připomíná Okamurovi praktiky totalitních normalizačních médií. Ihned po zahájení kampaně SPD pro podzimní volby a zazpívání hymny SPD zpěvákem Petrem Kolářem se objevily dehonestující články na jeho osobu. „Je nutné tyto mediální útoky jednoznačně odsoudit,“ říká rázně Okamura. 

Sám Petr Kolář pro naši redakci uvedl, že netrpí zásadní náklonností k SPD a že je spíše apolitický. „Hudbou se zabývám od čtrnácti let. A dost dlouho spolupracuji se skladatelem Karlem Maříkem. Nedávno zase složil moc pěknou písničku a já ji nazpíval. Text je taky bezva, ale nějakou hlubší spojitost s SPD v něm nenajdete. Je o pocitech náklonnosti k naší zemi. Buď ji budeme i nadále velebit a chránit, anebo to bohatství rozfrcáme a nevyužijeme. My tvoříme dějiny,“ uvedl. 

Podle předsedy SPD Tomia Okamury se Kolář, který pro hnutí SPD nazpíval vlasteneckou píseň, zachoval jako profesionál. „Nazpíval píseň, jejíž text a melodie se mu líbí. Nic více a nic méně. Postup některých médií však v tomto ohledu připomíná hon totalitních normalizačních médií na tehdejší signatáře Charty 77,“ dodává. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…