Horníci dnes znovu sfárali do dolu ve Stonavě, kde došlo minulý týden k tragickému výbuchu

27.12.2018 10:10 | Zprávy
autor: vef

370 zaměstnanců sfáralo dnes do dolu ČSM ve Stonavě na Karvinsku. Minulý čtvrtek tam přitom při explozi zemřelo 13 lidí, mnozí tak do práce přicházeli s obavami. Zaměstnanci, kteří dnes sfárali do podzemí, pracují v částech dolu, které nebyly neštěstím zasaženy.

Horníci dnes znovu sfárali do dolu ve Stonavě, kde došlo minulý týden k tragickému výbuchu
Foto: Daniela Černá
Popisek: Místo tragédie: Důl ČSM Stonava sever

„Je to takový nepříjemný pocit, každý má strach. Uvidíme, co bude dneska,“ řekl například jeden z horníků, který ráno přišel do práce. Jak uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský, dalších 600 horníků přijde během dne.

K výbuchu metanu došlo minulý týden ve čtvrtek. Zemřelo při něm 12 Poláků a jeden Čech, deset dalších horníků bylo zraněno. Záchranáři nyní v dole utěsňují hráze kolem místa výbuchu. Je nutné hlídat koncentrace metanu, až budou v pořádku, hráze budou otevřeny a z místa budou vynesena těla zesnulých.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Ondřej Krutílek byl položen dotaz

Vy-EU zaspala

Na to jste přišel až nyní? Nemyslíte, že EU zaspala snad ve všem? A že to hlavní, co se jí daří je destabilizace sama sebe?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

17:22 A občané mají mlčet? Odpověď Seznamu a dalším, co si stěžují na Babiše

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci, hodnotí mediální analytička a lektorka Alena Maršálková dopis 21 š…