Hospod prý skončilo mnohem více, než tvrdí úřady. Pivovary hovoří skoro o tisícovce zavřených výčepů

24.02.2017 21:44

Andrej Babiš si od prosince 2016 pochvaluje, jak elektronická evidence tržeb šlape a pokud už nějaké hospody zavírají, tak jich je málo a ještě to jsou ty nepoctivé, které před zavedením EET neplatily daně poctivě. Český rozhlas ovšem hlásí, že v lednu zavřelo na 280 hospod, a to jen podle údajů jednoho jediného producenta piva. Celková čísla mohou být mnohem vyšší...

Hospod prý skončilo mnohem více, než tvrdí úřady. Pivovary hovoří skoro o tisícovce zavřených výčepů
Foto: hkstrategies.cz/CC
Popisek: EET, elektronická pokladna. Ilustrační foto.
reklama

„Finanční správa oznámila, že za leden 2017 zavřelo 135 hospod a restaurací. S tím ale nesouhlasí koncern Heineken, třetí největší producent piva v České republice, který vlastní například Krušovice nebo Starobrno. Zpravodajskému webu Českého rozhlasu napsal, že od nového roku mu zavřelo 280 podniků. Což je třikrát víc než v prosinci a dvakrát víc než uvádí finanční správa pro celou republiku,“ píše server veřejnoprávního rozhlasu.

Generální finanční ředitelství tvrdí, že se v lednu otevřelo 111 hospod, zatímco 135 podniků ukončilo činnost.  Na svých číslech si trvá, protože podnikatelé musí státu hlásit, když končí svou činnost.

Celou zprávu naleznete ZDE

Stejně pevně si na svých číslech trvají i pivovarníci s tím, že přeci musí vědět, komu ještě mohou dodat zboží a kdo raději podnikání zabalil. „V oblasti Čech se jedná o uzavření přibližně dvou set restaurací a hospod. Na Moravě se pohybuje počet kolem 180 podniků,“ hlásí Heineken. Také pivovar Svijany hlásí, že stále vede v patrnosti na 150 podniků, které ukončily činnost po spuštění EET.

Největší české pivovary prý odmítly informace zveřejnit. Samotná čísla podle jejich názoru ještě neříkají nic o tom, jestli ta či ona hospoda skončila kvůli zavedení EET nebo z jiného důvodu. Řadě provozovatelů restaurací vadí třeba nově schválený protikuřácký zákon.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…