Houska, eidam a lhář Kalousek. Andrej Babiš opět potěšil novináře

07.07.2015 13:47

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) předstoupil před nadcházející schůzí Poslanecké sněmovny před novináře, aby uvedl na pravou míru vše k elektronické evidenci tržeb. Jeho rozčilení nad slovy Miroslava Kalouska (TOP 09) bylo patrné, opět sklouzával ke slovenštině.

Houska, eidam a lhář Kalousek. Andrej Babiš opět potěšil novináře
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

„Elektronická evidence tržeb je klíčový zákon, který má za cíl narovnat podnikatelské prostředí v Čechách. Je tu obrovská šedá ekonomika,“ uvedl Babiš s tím, že jsou tu poctiví podnikatelé, ale také ti, u kterých konzumujete či „nakupujetě“, ale oni neodvádí DPH. „Někteří dokonce neodvádí ani sociální a zdravotní pojištění za své zaměstnance, ty platí na ruku; a někteří z nich pak dokonce berou podporu v nezaměstnanosti,“ řekl.

„Podvádí nás,“ hřímal a následně se rozčílil nad slovy Miroslava Kalouska (TOP 09). „Zásadně bych odmítl jeho lež, že se jedná o monitorovací systém, který by měl sloužit mé osobě,“ prohlásil a předložil novinářům účtenku z obchodu s ukázkou toho, co bude odcházet do shromažďovacího systému. „Houska sezamová, mléko plnotučné, sýr eidam,“ přečetl účtenku a dodal: „To, co odchází finanční správě, neobsahuje to, kdo co koupil, ale pouze důležitá data, například celkovou částku, DIČ a IČO subjektu,“ řekl. 

Své vystoupení následně uzavřel kostrbatou češtinou: „Tyto data budou shromážděné v datovém centrum. Bude to fungovať v utajeném režimu.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

21:21 K lopatě můžeme, ale... Herec David Matásek varoval veřejnost

Vláda od pondělí 23. listopadu umožnila divadlům nebo kinům opět pořádat představení, háček je však …