Hradní server sepsul Viewegha: Absolutní dno, chová se jak estébáci

29.09.2012 6:00

Na serveru Fragmenty byla Ivana Haslingerová přinucena vyjádřit se k nejnovější z „obscénních knih“ Michala Viewegha. Štítí se prý takového díla jen dotknout, ale množství rozhořčených dopisů a mailů, které do redakce dorazily, ji přinutily se jednoznačně vyjádřit.

Hradní server sepsul Viewegha: Absolutní dno, chová se jak estébáci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus poctil svou návštěvou prvňáčky základní školy Na smetance

Ačkoliv se jí všechny Vieweghovy knihy zdají povrchní a plytké, nyní prý spisovatel překročil vrchovatou měrou i pravidla slušnosti. „Člověk žasne, kam až může klesnout člověk jen v honbě za ziskem, kam je schopen dojít jen s cílem, aby se kniha dobře prodala,“ píše šéfredaktorka Fragmentů Haslingerová. Jinou hodnotu prý dílo nemá a autor se jím navěky vyřadil ze společnosti seriózních spisovatelů.

Viewegh podle ní používá osvědčený přístup Státní bezpečnosti, která taky velmi dobře věděla, že masy naletí na jakoukoliv lež. „Ví, že když napíše ty nejsprostší pomluvy, pak tyto zůstanou čtenářům v hlavách, i když on nakonec zbaběle sdělí do médií, že je to jen nadsázka a fabulace,“ odhaluje. Spisovatel podle ní spoléhá rovněž na to, že noblesní postižení nebudou ochotni se takové špíně bránit soudně.

Podle ní tato snaha souvisí především s prezidentskými volbami. Pravdoláskaři prý nemohou snést, že největší nepřítel znovubudování socialismu přežil jimi organizované Sarajevo a stále je v politice, tak se mu snaží aspoň znepříjemnit závěr mandátu. 

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…