Hřebejk: Suďte Trumpa! Pomatení jeho lhaním. Ale ta ochranka? V Bělorusku by to bylo na 10 minut

07.01.2021 13:46

K událostem ve Washingtonu se několikrát vyjádřil i režisér Jan Hřebejk. Ten neviní demonstranty, kteří pronikli do budovy, ve které probíhalo potvrzení Bidenova prezidentství. Pouze Donalda Trumpa. „Teroristé ani pučisté si nedělají selfíčka a nekradou stolky. Jsou jako fotbaloví ultras, když jim řekneš, že ten platný gól nebyl platný. Prostě blbci,“ shrnul. A dodal, že v Bělorusku by něco takového měla ochranka za 10 minut hotové. Zato ochranka v Kapitolu mu přišla podezřelá.

Hřebejk: Suďte Trumpa! Pomatení jeho lhaním. Ale ta ochranka? V Bělorusku by to bylo na 10 minut
Foto: Facebook
Popisek: Režisér Hřebejk protestuje proti Zdeňku Ondráčkovi
reklama

Hřebejk ponejprv vztáhnul situaci na Českou republiku: „A zatímco my s napětím sledujeme dění ve Washington D.C. Hana Lipovská a Pavel Matocha, vyzbrojeni srolovaným holdingovým tiskem, právě v obrněném vozidle typu ‚LXV‘ obsazují budovu OTN. ČBK nechá případné vítězné vyzvánění na jednotlivých kostelnících... Šarapatka byl postřelen.“

Pak už ale Hřebejk sklouzl k serióznějším komentářům. „Ty lidi v Kapitolu jsou pomatený vytrvalým lhaním jejich prezidenta. Chovají se spíš jako zdivočelí turisti, nežli teroristi. Ale ta hanba pro USA a radost všech diktátorů světa, to je prostě vina Donalda Trumpa a jeho Melody Boys,“ tvrdí režisér. Jedna z komentujících s ním nesouhlasila, řka, že dotyční jsou teroristé. „Neberu vám to, ale nesouhlasím. Vinen je Trump. Tyhle lidi tam vyvádějí happening, který by třeba běloruská policie vyřídila za 10 minut a ty lidi někde pozabíjela v lese. Terorismus vypadá jinak,“ reagoval Hřebejk, ale opět připomenul, že se jedná o neuvěřitelnou událost a že „Trump je zlo“.

Tento názor Hřebejk obhajoval i nadále a vyvracel slova Petra Janyšky, že by se jednalo o puč. Jedná se dle jeho soudu o vandalismus, ne o terorismus nebo pokus o převzetí moci. „Teroristé ani pučisté si nedělají selfíčka a nekradou stolky. Jsou jako fotbaloví ultras, když jim řekneš, že ten platný gól nebyl platný. Prostě blbci,“ argumentoval. Doplnil, že Trump by měl být souzen.

A přidal ještě jednu kuriozitu: „Na včerejší situaci ve Washingtonu lze pochopit skoro všechny, z jejich pozice. Ale co sledovala ochranka nejprve chováním jako průvodci na zámku, žádný odpor, pojďte dále. A pak slzný plyn a zastřelení ženy. Stále koukám na ty záběry chování ochranky, a vůbec jim nerozumím.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

10:09 Hnus, on jmenoval Romy!!! Šlachta si udělal nepřátele. Jde o sociální dávky

Romea se důrazně vymezila proti bývalému elitnímu policistovi Robertu Šlachtovi, který v lednu 2021 …